Wpis z mikrobloga

##!$%@? #sadownictwo #prawo
KURRRRRRRRRRRRRR

PRZECIEŻ TE SĄDY W POLSCE TO SĄ KURCZĘ ŚMIESZNE

W listopadzie miałem kolizję. Dzban, który EWIDENTNIE mi #!$%@?Ł na rondzie, odmówił przyjęcia mandatu. Mam nagranie z cholernego rejestratora, składałem wyjaśnienia w GRUDNIU na komendzie. I co? Rozprawa 16 KWIETNIA xDDDDDDDDDD Poszedłem na rozprawę, szanowny dzban zażyczył sobie OPINII BIEGLEGO xDDDD I z kolei szanowny pan biegły wg sądu potrzebuje PÓŁTORA MIESIĄCA na zapoznanie się ze sprawą. I co? Termin na 11 czerwca xDDDDD Dzisiaj idę do sądu, na co słyszę
"Biegły dostarczył opinię przed rozprawą i sąd nie miał czasu się z nią zapoznać" xDDDD

I TERAZ NAJLEPSZE.

Sąd zaczyna czytać opinię.

"Kierujący pojazdem X, pan @odjatakpawlacz zachował się prawidłowo, miał prawidłowy czas reakcji, jechał z dopuszczalną prędkością, z kolei kierujący pojazdem Y, pan dzban, miał 4,1 sekundy na reakcję, wymusił pierwszeństwo i spowodował kolizję."

I teraz najlepsze część druga. Sąd pyta pana dzbana, czy chce coś powiedzieć. Na co ten, że nie. Sąd pyta o to, czy chce się zapoznać z opinią. Na co on, że nie.

Myślę sobie szok, gość już ewidentnie ma dosyć. Przegrał i akceptuje wreszcie swój los, po 8 miesiącach. #!$%@?, no finito. Załatwione. Gitara siema.

Na co sąd, że no w sumie to nie było czasu się zapoznać się z opinią i na ogłoszenie wyroku zaprasza 21 czerwca xDDDDDD

To są jakieś #!$%@? żarty. Współczuję wszystkim Mirkom, którzy się sądzą. Na koniec mogę tylko zacytować klasyk.

To jest dramat #!$%@?.
  • 75
@klepka: @bezbekpol: Też uważam, że nieruchomości to #!$%@? inwestycja ale mijasz się z prawdą co do tej eksmisji. Nie da się takich pasożytów wyrzucić przy normalnej umowie najmu, dlatego wynajmujesz ludziom tylko i wyłącznie na umowę o najmie okazjonalnym, w której notarialnie muszą poświadczyć dokąd można ich wyeksmitować w razie problemów, kosztuje to 200-400 zł jednorazowo, ale masz papier i spokój.

@odjatakpawlacz: Też uważam, że typ gra na czas
@odjatakpawlacz: To dobrze, że ją przeczytał w ogóle. Większość tych #!$%@? darmozjadów nawet #!$%@? akt nie czyta. Dziś zaniosłam pismo do sądu i pytam "a potwierdzenie przyjęcia to gdzie". A te debile mówią, że oni nie kserują, i jak sobie chcę, to mogę im ja przynieść już zrobione wcześniej ksero(!) i oni mi na nim potwierdzą. Wyszłam oczywiście z potwierdzeniem, ale bez awantury się nie obeszło.
@odjatakpawlacz: jest taki jeden dowcip...

Siedzi dwóch sędziów w pokoju. Wpada adwokat, do jednego krzyczy: Pies pana żony pogryzł psa mojej żony. Psa trzeba było operować, żona ataku dostała, albo zapłaci mi pan 10 tysięcy, albo składam pozew. Sędzia pomyślał chwilę, wyjął dziesięć tysięcy, zapłacił, adwokat wyszedł. Na to drugi sędzia pyta: Ty, czemu zapłaciłeś? Nie masz ani żony, ani psa. Na to sędzia odpowiada: Sam wiesz, sprawa do sądu trafi,
@odjatakpawlacz: Syn adwokat do ojca adwokata.
- Tato, sprawę, którą prowadziłeś już 30 lat ja zakończyłem w ciągu 2 dni.
- Ty durniu. Mówi ojciec, coś ty narobił?.
Dzięki tej właśnie sprawie mogliśmy wybudować dom, spłacić twoje studia i żyć w dostatku i spokoju przez tyle lat, i jeszcze przez wiele lat tak mogliśmy żyć a ty to zniweczyłeś to w ciągu dwóch dni.
@odjatakpawlacz przykro mi, że sprawa trafiła do sądu. Byłem na jakichś 400 - 500 sprawach o wykroczenia i sądy są sądami biegłych. Nawet nie dlatego, że sędziowie chcą. To "góra" potem ma pretensje. Kiepskie to wszystko i marnej jakości.
@odjatakpawlacz: mogłeś złożyć zażalenie na postanowienie o powołaniu biegłego sądowego, ponieważ określenie tego, kto ma pierwszeństwo na drodze nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Czy takie zażalenie zostałoby uznane to kolejna sprawa. Pocieszeniem będzie to, że przegrany będzie musiał pokryć koszty xD