Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z przepisem na słowackie hamburgery - cygańską pieczeń / ciganska pecienke. Jest to danie niezwykle proste, sprzedawane zazwyczaj na jarmarkach bożonarodzeniowych w okresie świąt.

Cygańska pieczeń jest mega łatwa w przygotowaniu i praktycznie nie da się jej zepsuć. Mimo prostoty jest bardzo dobra i świetnie smakuje nie tylko podczas jarmarku bożonarodzeniowego ale również w domu - tam nawet bardziej bo zazwyczaj składniki są lepszej jakości ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ważnym elementem dania jest marynowanie, które powinno trwać przynajmniej 5-6 godzin - nie pomijajcie go bo w dużej mierze decyduje ono o finalnym smaku. Jeśli zaczniecie wkrótce możecie zjeść je już na dzisiejszą kolację lub zostawić mięso w marynacie i przyrządzić je jutro.

Jak co tydzień czekam na zdjęcia i informacje od Was czy smakowało ;) Piszcie do mnie PW lub wrzucajcie zdjęcia na mirkoblog pod tagiem gotujzwykopem (oznaczajcie mnie) Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Dziś w nocy po przejechaniu 3100 km (nigdy jeszcze nie robiłem tak długiej trasy) wróciłem z Hiszpanii. Mam głowę pełną pomysłów na nowe przepisy, którymi mam nadzieję Was zaskoczę, a które przypadną Wam do gustu.

Zastanawiam się, czy interesujące byłby dla Was również lokalne drinki, które można przygotować z dostępnych w Polsce składników? Jakiś czas temu były nawet brane pod uwagę przy głosowaniu (w kontekście włoskich drinków). Zbliża się lato, a kilka ciekawych orzeźwiających pozycji, którymi moglibyście zaskoczyć np. gości podczas grilla znam :)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z przepisem na słowackie hamburgery - cy...

źródło: comment_VnKNz4FPXesmcicCVLG5RjsgXN0ael5p.jpg

Pobierz

Czy pomysł z przepisami na drinki / napoje z różnych kuchni świata co jakiś czas uważasz za dobry?

  • Tak 83.4% (1326)
  • Nie, tylko przepisy 16.6% (263)

Oddanych głosów: 1589

  • 95