Wpis z mikrobloga

#facebook #sekta #jezuici #blogoslawieniciconiemajasieci

Słowo wyjaśnienia: mam na FB kolegę o mocno kaznodziejskich zapędach. Od czasu do czasu dostarcza mi niesamowitej rozrywki. Dzisiaj wkleił na tablicę ostrzeżenie od profesora doktora habilitowanego Aleksandra Posackiego (chyba SI). Cytat:

UWAGA, na Facebooku grasuje sekta (banda) Uwodzicieli. Wykorzystuje ona osłonę szkół uwodzenia do promowania ezoteryki (taoizm, darwinizm społeczny, feminizm, NLP, Tarot) dla wypaczenia sfery seksualnej człowieka. Osoby zaangażowane w Ruch Uwodzicieli mają problemy z założeniem trwałych związków i rodzin. Uczą się za to manipulacji, metod hipnozy, oddziaływania podprogowego.

Łączy ich ostry sprzeciw wobec moralności katolickiej. Pick Up Artist (PUA) wykorzystuje fałszywie pojętą naukę (freudyzm, darwinizm) dla uzasadniania łamania wszelkich reguł współżycia społecznego a w efekcie odejścia od Pana Boga na rzecz poszukiwania odpowiedniego przewodnictwa energii seksualnych, czy bliżej nieokreślonego samorozwoju (rozumianego

jako coraz aktywniejszą działalność erotyczną).
  • 7
  • Odpowiedz
@AgresywnyKaloryfer: przede wszystkim wymaga ogromnej dyscypliny. Jak zacznę komentować, to kolega mnie zablokuje (sprawdzałem na innym koledze z tej samej wspólnoty). To jak oglądanie dobrego standupu z bezwzględnym zakazem rechotania ;-(
  • Odpowiedz