Wpis z mikrobloga

@zarev @aseeon_ ok, chodzi o to, że znam już podstawy Pythona ale nie wiem co dalej z tym robić tj. Jaką ścieżkę obrać i na czym się skupić w nauce. Po prostu nie wiem pod jakim kątem się rozwijać:| nauczyłem się podstaw z książek sam, ale jako samouk nie wiem co dalej zrobić z ta wiedza. Może ktoś kto pracuje w pytonie mógłby powiedzieć na czym polega jego praca, na co jest
@Copperhead: Wszystko zależy co lubisz i/lub w czym jesteś dobry tak naprawdę :)

Ale zanim się wdam w szczegóły co i jak się robi w pythonie to może napisz dokładniej jaki masz poziom i co już w tym pythonie zrobiłeś? Masz jakieś projekty, jaki był poziom ich skomplikowania?
@aseeon_ to dopiero początki szczerze mówiąc, robilem drobne projekciki w IDLE, trochę próbowałem django ale wydalo mi się skomplikowane na początek i odpuściłem. Chciałbym się dowiedzieć na czym polega praca takiego programisty, czym się zajmuje, z czego korzysta w rozwiązywaniu problemów. Już na początku chce się jakoś ukierunkować bo jak wiadomo lepiej umieć jedną rzecz, a dobrze niż 50 a byle jak. Odnośnie samego Pythona chce mieć jakąś alternatywę dla swojego wyuczonego
@aseeon_ początki czyli trochę zabaw z tekstem, listami, słownikami , tuplami, funkcjami etc. Trochę tkintera, ogólne rozeznanie w podstawach:) pewnie takie coś to jeszcze nic, ale stąd właśnie moje pytanie ( ͡º ͜ʖ͡º) traktuje to jako hobby póki co. Taki zabijacz czasu :)
@Copperhead: To czas żebyś teraz wymyślił sobie jakiś projekt który chcesz zrealizować.

Ostatnio komuś dawałem 3 propozycje:
1. konsolowy (ewentualnie z gui w tkinter) czytnik mirko/rss/reddita
2. konwerter stron/artykułów do epub/pdf
3. Bot do discorda

Zrealizuj któryś z nich i sam się przekonasz jak wygląda praca programisty, nie ma lepszego sposobu :)

Programiści pythona korzystają ze swojego ulubionego edytora lub IDE (ja polecam PyCharma), GITa (polecam się nauczyć i używać) i