Wpis z mikrobloga

Mam problem moi mili ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam pedały Shimano PD-M530 (kupiłem w tym sezonie, zrobiłem na nich +/- 1000km) i coś mi puka w nich. Ten stuk jest również odczuwalny jako takie pstryknięcie na bloku. Dzieje się to tylko w prawym pedale. Pyknięcie występuje w położeniu 12 (czyli pedał w górze) i tylko gdy siedzę ma siodle, gdy staje na pedałach nic się nie dzieje. Myślałem że to może od bloku więc zamieniłem prawy z lewym ale nic się nie zmieniło. Rozkręciłem pedał, dostałem się do łożyska, nasmarowałem aż miło, ale to też nic nie dało...

Macie jakieś pomysły co to może być? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodam że to pukanie nie zawsze jest, ale jak już jest to #!$%@? nieziemsko...

#rower #szosa #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
@ha_nys: a to jest bardziej stukanie czy bardziej trzeszczenie? jeżeli trzeszczenie, to jest to normalne i na to pomaga (u mnie) smar silikonowy w aerozolu (trzeba go zaaplikować na sprężyny w pedale). Na 100-200km spokój i później znów smar. Mam to w m520, PD-A530 i PD-M530
@ha_nys: czyli to nie to co u mnie bo to jest ewidentnie trzeszczenie.
Jeżeli występuje tylko jak siedzisz, to może to być też sztuca/zacisk/jarzma siodełka.
Czy jak jeździsz bez spd to też stuka?
@ha_nys: to jest luz na zatrzasku. Ten stuk jest wtedy gdy podczas pedałowania zmienia się faza ruchu z naciskającego na pedał w fazę podciągania do góry. Spróbuj zwiększyć siłę trzymania zatrzasku.
@weland jednak @rozpa miał racje ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczylo doslownie pół obrotu śrubki. Zrobiłem ze 30km i nic sie nie działo. Szukałem cudów a to taka pierdoła była, nawet na myśl mi nie przyszło. Dziękuję ()