Wpis z mikrobloga

Chętni na kolejną wycieczkę w czasie?
Tym razem zabiorę was do odległych czasów, w którym to barbarzyńskie ludy zmieniały porządek świata.

Hunowie przyczynili się do gwałtownych przemian w Europie w IV i V wieku. Swoim najazdem wymusiły migracje w całej Europie. Słabe Cesarstwo Rzymskie nie potrafiło się przeciwstawić. Upadek imperium doprowadził do kształtowania się do państw barbarzyńskich na ziemiach dawnego cesarstwa a w dalszej perspektywie do kreowania się państw narodowych tj. Francja czy Niemcy.

Link do znaleziska Hunowie - piekło w Europie

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostki #prawo #geografia #kultura #handel #pieniadze #wojna #zainteresowania #zwyczaje #polityka #technologia #polska #francja #wojsko #historia #nauka #pakt #sredniowiecze #imigranci #starozytnosc
sropo - Chętni na kolejną wycieczkę w czasie? 
Tym razem zabiorę was do odległych cz...

źródło: comment_epQY36DAJDxrl6aSc5n96pYTQO3tNnQm.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz
@sropo: Zawsze mnie zastawia jedna rzecz a nie mogę znaleźć tego jakiś sensownych opracowaniach. Jakiej rasy byli Hunowie? Coś bliżej Mongołów czy Turków?
  • Odpowiedz