Wpis z mikrobloga

#uroda #rozowepaski #higiena

Mirabelki, od zawsze mam problem z tłustą cerą na twarzy, jak wieczorem dotykam twarzy to czuje takie jakby masło na twarzy xd Do tego podkrążone oczy i opuchniete powieki, sporadyczne wągry na nosie i sporadyczny trądzik czasami. Możecie mi polecić konkretne produkty w jakie się zaopatrzyć i z jaką częstotliwością je stosować? Obecnie przemywać twarz tylko wodą ale domyslam sie, ze to to samo co mycie brudnej patelni woda xd
  • 13
@gapcioq: mycie twarzy samą wodą to tak średnio, ale o tyle dobrze, że chociaż nie myjesz jej mydłem

zaopatrz się w coś delikatnego do mycia, np.:
- rumiankowy żel Sylveco
- normalizujący żel Vianek
- pianka Ecolab

nie wiem, czy używasz kremów (faceci zazwyczaj tego nie lubią), jeśli tak, polecam Vianek normalizujący, możesz też poszukać sobie czegoś nawilżającego na noc, bo być może nadprodukcja sebum w twoim przypadku wynika z
@gapcioq: Masz prawdopodobnie przesuszoną i zanieczyszczoną cerę. Gdy skóra jest sucha, to produkuje dużo łoju, żeby się natłuścić i chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Zmiana diety powinna Ci pomóc, czyli zmniejszenie spożycia nabiału i słodyczy, jedzenie więcej warzyw. Pij dużo wody, bo cera sucha jest też odwodniona. Najważniejsze dla Ciebie jeśli chodzi o pielęgnację jest nawilżanie cery, bo skóra która ma dostarczoną odpowiednią ilość wody nie musi wydzielać tyle łoju, żeby móc
@gapcioq tak, w Hebe znajdziesz Sylveco i Vianek, nie orientuję się jakie mają pudry, ale w Rossmannie powinieneś dostać puder ryżowy Wibo, który jest spoko, tylko ma branie i często jest wykupiony
@gapcioq nie będzie widać (pod warunkiem, że nie poniesie cię z ilością), puder jest biały, ale nałożony robi się niewidoczny, może się ewentualnie delikatnie osadzać na zaroście. najlepiej nakładać pędzlem, podejrzewam, że nie masz, ale też dostaniesz w Rossmannie i Hebe :)
@gapcioq: do oczyszczenia twarzy używam tonik woda+ocet jabłkowy pół na pół. Genialnie się sprawdza i ma działanie zwężające pory. Wypróbuj może i u Ciebie się sprawdzi.