Wpis z mikrobloga

Jutro lecę do Ochrydy, macie jakieś rady co do ludzi, jedzenia, miejscówek? Przeczytałem już większość poradników, co tak zwiedzić i zjeść, ale może macie jakieś swoje pomysły ;) Lecę z biura podróży, więc niczym się nie martwię, ale chciałbym zwiedzić Ochrydę i teraz nie wiem, czy wybrać zwiedzanie z przewodnikiem za 20 euro czy na własną rękę. Drugie pytanie: jest fajna wycieczka fakultatywna "Rejs do Św. Nauma", korzystał ktoś z tego i może polecić? Cena 29 euro, trochę drogo, więc jest może możliwość, żeby samemu taki rejs ogarnąć? Co do negocjacji z ludźmi to jak do tego podchodzą? #macedonia #ochryda #podroze #podrozujzwykopem #pytanie
  • 2
@chalwaklb: Ochryda tylko na własną rękę to malutkie miasteczko z przewodnikiem w ręce można je spokojnie dobrze zwiedzić.
Święty Naum jest fajny tylko nieco tłoczny, ja sam byłem autem bo te statki to raczej wielkie motorówki i hałas urywa głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na targu w Ochrydzie jak najbardziej należy negocjować ceny zwłaszcza jak kupuje się więcej rzeczy.
@chalwaklb polecam restaurację Europa. Trochę z daleka od deptaków, ale przepysznie, tanio i lokalnie. Z wycieczek niedaleko jest Park Galicica, widać oba jeziora jeśli podejdzie się na punkt widokowy. W Naumie nie byłam, więc się nie wypowiem. Poczytaj o trzęsieniach ziemi, bo nas rok temu zdziwiły, a okazało się że często tam występują.