Wpis z mikrobloga

@boltzmann: @trustME:

Ja odnoszę wrażenie, że jednak racja jest po stronie OPa, tyle że raczej ludzie unikają swojego wzroku i mówienia czegokolwiek (poza spotkaniem na szlaku w górach). Przy pierwszej dłuższej delegacji do DE zaliczyłem przyjemny szok słysząc "Guten Morgen" od jakieś babci idącej z naprzeciwka w parku.

Swoją drogą oddzielną sprawą jest fakt, że dla wielu osób lvl>50 powiedzenie "Dzień Dobry" do osoby młodszej to obraza majestatu.
@trustME: jak mieszkales w dzielnicy polakow i ruskich i jedyny swiat jaki poza tym widziales to hala produkcyjna z polakami i ruskimi to ja sie nie dziwie, ze niemcy zapamietales w ten sposob xD
@skitteles nie byłem w Niemczech na emigracji ale uwielbiam i tak takie durne założenia - jak ktoś się nie zgadza z Tobą to od razu patus z magazynu... Pudło kolego bo z tej strony inżynier i higher raz rate payer także nie wyszło Ci trochę
@trustME: no to szkoda, ze taki niby wykształciuch z Ciebie a takie ograniczone masz myslenie ;)
usmiechy obcych na ulicy i jak sie dluzej popatrzysz to ktos sie przywita to twoim zdaniem mit?
skoro tak to żyj sobie dalej w swoim wyimaginowanym swiecie