Wpis z mikrobloga

Do rozpoczęcia mistrzostw jeszcze trochę, ale zanim się zacznie, chciałbym dodać dwa zdania.
Zanim będziecie wrzucać Brazylię z Ronaldo, Ronaldinho czy Carlosem, albo Francję z Zidanem, Henry i Trezeguet, cieszcie się tym co macie.

Być może mundial w Rosji będzie ostatnią okazją do obejrzenia Cristiano Ronaldo i Leo Messiego w swoim szczycie formy.

Kto wie jak będzie wyglądać reprezentacja Niemiec. Teraz możemy śledzić losy grających legend: Manuela Neuera, Thomasa Muellera, albo absolutnie genialnych Boatenga, Krossa, Oezila i niedocenianego Khediry.

Za 4 lata nie będzie Iniesty, może nawet Davida Silvy i Sergio Ramosa.

Na naszym podwórku kończy się czas Kuby Błaszczykowskiego, Łukasza Piszczka. Kamil Glik nie będzie młodszy, tak samo Fabiański czy Szczęsny. Robert Lewandowski wiecznie królem strzelców nie będzie.

Nostalgia robi swoje, nie doceniamy jeszcze Niemiec Bastiana Schweinsteigera, Philipa Lahma, Miroslava Klosego czy Podolskiego jak tamtych nagminnie pojawiających się drużyn. Pamiętajcie, że historia pisze się na naszych oczach.

Tak więc radujcie się każdą chwilą i każdym meczem tych wspaniałych sportowców, bo za 10 lat będziecie ich wspominać i może opowiadali o nich swoim potomkom w dalszej przyszłości :)

#mundial #pilkanozna #mecz
Pobierz MSKappa - Do rozpoczęcia mistrzostw jeszcze trochę, ale zanim się zacznie, chciałbym ...
źródło: comment_VfEBMQp5Bx3zNebkWVNVeUVqCgQlmXGL.jpg
  • 12
@MSKappa: trochę nie kumam wpisu. Smutno było jak odchodził Beckham, Henry, Zidane, to się człowiek przerzucił na Ronaldo, Messiego, Lewego. Oni odejdą to będzie Asensio, Dybala (chyba odpali jeszcze nie?), Rashford i inni. Normalna kolej rzeczy. Kto nie docenia Klosego i Lahma niby? Piszesz trochę jakby za parę lat piłka miała się, nie wiem, zatrzymać, a w każdej drużynie mieliby grać jakieś paździochy.
@MSKappa Ronaldo się skończył. Jak gościa nie lubię, tak jednak wkład w piłkę ma ogromny, ale jak dla mnie przespal moment na zmianę pozycji bo w ataku to już nic z niego nie ma jeżeli nie dostanie piłki do strzału, a dużo takich piłek nie dostaje i nie pamiętam ile w tym sezonie widziałem bramek po jego indywidualnych akcjach. Z sezonu na sezon coraz gorzej, przykładem dopiero co zakończone rozgrywki, gdzie w
@Sojerr Być może tylko ja mam takie wrażenie, ale niedoceniamy obecnie grających piłkarzy. Dopiero jak kończą kariery to ludzie zaczynają cieszyć się każdym jego meczem (chociażby teraz Buffon).
Troszeczkę mnie denerwuje, gdy co jakiś czas pojawiają się wpisy typu "kiedyś to była Francja, kiedyś to był Real" albo pisanie o "najlepszym Ronaldo", a zapominamy o tym ja fantastycznych piłkarzy mamy tu i teraz.
Pewnie to przez wiek wykopowiczów, u których dzieciństwo wypada
@MSKappa: trochę racji w tym co napisałeś jest. Na kwestię "niedoceniania" dzisiejszych piłkarzy może też mieć wpływ patrzenia na nich przez pryzmat Ronaldo i Messiego. Choćby nie wiem jak się starali i jak dobrze grali to wiadomo ciągle, że tych dwóch jest uważanych za najlepszych na świecie. Ale to nie zmienia faktu, że za 10, 15 lat 20-30 latkowie będą wspominać dzisiejszych piłkarzy a nie grubego Ronaldo czy Zidana.
@MSKappa: ale to ma raczej związek z ogólnie ludzkim odczuciem że coś wydaje sie lepsze gdy odnosi się do naszej przeszłości, dzieciństwa, i na wykopie jest to meega częste w każdym temacie. Nawet nie chodzi o stricte samych piłkarzy i ich skille, istotne jest to że byli. A dwa - piłkarz grający dziesiąty rok jest czymś "normalnym", pospolitym, znanym - jak odchodzi na emeryturę to znowu jest "o kurła kiedy to