Wpis z mikrobloga

@milEk_: no ale bankomatem wypłacasz z własnego konta tak? Czy o jaką metodę Tobie chodzi? Jeśli sprzedaż krypto i wyślesz kase na soje konto to płacisz podatek. Jeśli masz BTC na jakimś portfelu prywatnym to musisz je zamienić na gotówkę z pominięciem konta i trzymać gotówkę (nie możesz jej wpłacać na konto). Więc najwygodniejsze do takich małych kwot do 10k są bitcoinmaty, ewentualnie kantor (ale tylko taki który skupi bez weryfikacji
@pkub aaaha dobra sody #!$%@?. Czyli w tym bitomacie poprostu oni biera krypto a ja dostaje kasę do łapy. Myślałem że ja muszę sprzedać krypto i dopiero wtedy xxD
@milEk_: są limity jakieś dlatego lepiej sobie pojechać pod 2 automaty i wybierać po 2-5k(o ile tyle gotówki znajduje się w automacie). Popytaj na tagu bo wiem, że ludzie już wybierali tak kasę. A same automaty to oczywiście 100% legit jest ich pełno na świecie. Tylko skup i kupno odbywa się po troche wyższych stawkach(na tym wiadomo zarabia własciciel tych maszyn), ale nie wiem ile tam procent róznica w cenie jest
@pkub aha no bo obecnie to jest na - prawie 5 tys xxD czyli jak kupiłem BCH za 12k to jak będzie warte 13k to place podatek tylko od 1 tysiąca?
@pkub: ooo to może nie będzie tak zle,chyba że dowalą 32% no to grubo. Sory że tak cie mecze ale ostatnie pytanie. Czy ten PIT jak coś rozliczy większość biur czy nie za bardzo ?
@milEk_: problem w tym, że ciężko na tą chwilę się rozliczyć bo nie ma jednogłośnej decyzji co do sposobu rozliczenia. Ja osobiście w tym roku nie rozliczałem się z krypto więc mam spokój. Zresztą jeśli ty chcesz teraz wyciągnąć kasę to rozliczasz się za rok, a wtedy powinno być wszystko jasne. Problemem jest tylko TEN rok bo nie ma jednogłośnej decyzji co do rozliczania krypto.
@milEk_: kara jest pieniężna. A jakie prawdopodobieństwo tego nikt Tobie nie powie. Nie chcesz sie bawić w papierologie to wypłać z bitcoinmatu i po sprawie, a jak nie to za rok w PITA wpisz co trzeba i wsio.