Wpis z mikrobloga

TLDR: potrzebuje porady i naprowadzenia jak ugryźć temat zadośćuczynienia za wprowdzanie do obrotu niebezpiecznej przyczepki rowerowej.

Na znanym serwisie aukcyjnym zakupiłem przyczepke rowerowa, ktora wedlug sprzedawcy a zarazem importera miala bez problemu znosic maksymalne obciazenie dla dwojki maluchow - do 40kg. Wg importera specyfikacja produktu to:
“Waga produktu: N.W: 15.5 kgs, G.W: 16.5 kgs
Średnica tylnego koła: 20"
Średnica przedniego koła : 12"
Maks. masa całkowita (przyczepka + pasażerowie + bagaż): 58,5 kg
Maks. waga obciążenia powierzchni bagażowej: 3 kg
Maksymalna waga jednego dziecka - 20 kg
Maksymalne obciążenie dla dwójki dzieci - 40 kg“

Mlodszy syn waży 11kg, starszy 3latek 19kg, nie mialem zadnego bagazu, wiec liczyla sie tylko waga dzieciakow, ktorzy łacznie niczego nie przekraczali. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy na prostej i rownej sciezce rowerowej poczulem dziwne szarpniecie. Odwrocilem sie i niestety ujrzałem widok “koziołkujacej” przyczepy, naprawde nie życze takiej sceny żadnemu rodzicowi. Piszac to ciezko zebrac mi mysli i skladnie je przelac na tekst - ciagle jestem w szoku. Dwójka najdrozszych mi synów wyladowala do gory nogami, obijajac swoje glowy o koste brukowa... przyczyna zdarzenia było pękniecie rury łaczacej moj rower z przyczepka rowerowa. Najgorsze, ze nie pękla przy dyszlu, gdzie jest zaprojektowane na to miejsce konstrukcyjne, mozecie spojrzec na zalaczone zdjecia.

biuro sprzedawcy\importera jutro jest zamkniete, mam wiec czas by do poniedzialku przygotowac sie merytorycznie do rozmowy z nimi. Macie moze jakies porady jak to zrobic? Na portalu aukcyjnym te przyczepki sprzedaja sie jak cieple buleczki. chcialbym o ile to mozliwe przestrzec innych rodzicow, zmusic importera do pokazania atestów, albo do zaprzestania publikacji bzdur w specyfikacji technicznej. O ile to mozliwe, chcialbym wystapic o zadosciuczynienie.
Chodzi o zdrowie najmlodszych, ja mialem o tyle szczescie, ze jechalem sciezka rowerowa, nie chce myslec jak sprawy mogly by sie potoczyc na drodze wspoldzielonej z samochodami.
#pytanie #rower #wypadek #prawo
kilimandzaro - TLDR: potrzebuje porady i naprowadzenia jak ugryźć temat zadośćuczynie...

źródło: comment_s5v8mW0NXfnVP7ueSWZIA94PSXhOnnlo.jpg

Pobierz
  • 23
Tak patrzę na to zdjęcie i zdjęcia całej, zmontowanej przyczepki.

Czy jak nią jedziesz na rowerze, to ona stoi tylko na dwóch kołach i przód wisi na tym dyszlu?
Jeśli tak, to niezbyt mądre wydaje się powiedzenie ładnych kilkudziesięciu kg obciążenia na takim ramieniu, na aluminiowej rurce jeszcze z karbem spowodowanym niekorzystnym otworem przez który przełożona jest zawleczka.

Ktoś ogarnięty w wytrzymałości materiałów (jeszcze trzeba by wiedzieć co to za stop na
Na portalu aukcyjnym te przyczepki sprzedaja sie jak cieple buleczki.


@kilimandzaro: Czyli rodzice to...? Najpierw oszczędzamy na bezpieczeństwie dzieci kupując chiński szmelc, a później się dziwimy, że jebło? Odbierał bym prawa rodzicielskie, a w pierwszej kolejności 500+.