Wpis z mikrobloga

Typ na tinderze zapytał się mnie czy lubię bajki.
Zapytałam czy chodzi mu o filmy, baśnie czy bajki.
Uparł się, ze o bajki.
Szczerze przyznałam, że z całym szacunkiem uważam, że gatunek ten jest wyjątkowo nieaktualny. I mimo swojego uroku nie są moją ulubioną formą poetycką. Dodałam również, że irytowała mnie alegoryczność w bajkach, która jest zwyczajnie stereotypowa jak na rozumowanie dzieci. Wszak dlaczego lisek to zawsze oszust np. ?

Nie odpisał.
Na #!$%@? pytają skoro nie chcą wiedzieć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tinder #tfwnobf
  • 63
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Dokładnie tak. Byłabyś w jego oczach bardziej atrakcyjna i niedostępna - jedno wynika z drugiego. Pokazałaś jedynie, że znasz się na czymś więcej niż makijaż i go wystraszyłaś. Nie mówiąc o odpisaniu w więcej niż jednym zdaniu. O zgrozo, ludzie tak nie piszą xD
  • Odpowiedz
  • 9
@adgebworthy bajka - najczesciej forma wierszowana z puentą w formie pouczenia, baśń jest pisana prozą. Bajki pisał np. Krasicki, baśnie Andersen, bracia Grimm. Obie formy korzystają z alegorii i antropomorfizacji przez co są mylone.
@mokry_sen_polonisty robię to dobrze? xD
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: odpowiedź mu nie spasowała do szablonu, to jakbyś Ty go spytała "jak to jest być skrybą, dobrze?". A może to był pedalarz-korpomówca? i mówiąc "bajki" miał na myśli spolszczoną wersję słowa "bikes"? Może myślał, że będziesz jego #bajkowadziewczyna, a wyszło że to jednak nie ta płaszczyzna porozumienia.
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty:
Nie dziwię się. Pseudointeligencja nie jest spoko.
Jest jakieś specjalistyczne określenie na ludzi, których umysły nie są w stanie pojąć, że jedno słowo może mieć kilka znaczeń? Xd
Czy zatem o filmie komediowym można powiedzieć, że jest dramatem?
  • Odpowiedz