Wpis z mikrobloga

#pieniadze #ekonomia #bankowosc #pytanie

Murki pytanie bardzo abstrakcyjne, ale jestem ciekaw waszych odpowiedzi

Załóżmy wyjątkowo nierealną sytuację, ale wyobraźcie sobie, że wygrywacie np. w lotto jakąś astronomiczną sumę typu 100 milionów dolarów.

Wiadomo będziecie planowali jakieś inwestycje, ale póki co się na tym kompletnie nie znacie i musicie pierw poświęcić trochę czasu (może nawet lat) by ogarnąć temat i wiedzieć w co władować wasze sianko by tego nie stracić.

No i tu pojawia się moje pytanie - gdzie ulokować tak ogromną sumę pieniędzy na przeleżenie?

Bo chyba banki typu ING, BZWBK, Millenium nie przyjmą na konto osobiste 100mln dolarów?

Rozbijecie sumę na kilka/kilkanaście banków?

Poprosicie całość w gotówce (jakby była taka możliwość) i zakopiecie w ogródku? xD

Przekażecie pieniążki do jakiegoś ekskluzywnego szwajcarskiego banku dla vipów,gdzie będziecie pewni, że kasa jest bezpieczna, ale opłata za konto wynosi 10k euro rocznie?
Pobierz rales - #pieniadze #ekonomia #bankowosc #pytanie 

Murki pytanie bardzo abstrakcyjn...
źródło: comment_ur3Nbvuo6f0iRzqVyfXCpuqC5WbEMRTQ.jpg
  • 15
Przekażecie pieniążki do jakiegoś ekskluzywnego szwajcarskiego banku dla vipów,gdzie będziecie pewni, że kasa jest bezpieczna, ale opłata za konto wynosi 10k euro rocznie?


@rales: już widzę, jak bank pobiera 10k euro rocznie od klienta, który wpłaci do nich 100 baniek USD
@rales: A jak xD
Bałbym się otaczać różnorakimi doradcami którzy by mi doradzili właściwe 'inwestycje' - czytaj jak mnie tylko #!$%@?ć z kasiury. Bym tylko żarł i żył, a nie podejmował jakiekolwiek inwestycje.
jakiś duży procent w dałbym w obligacje 10 letnie.


@Grewest: Po co? Oprocentowanie normalnych krajów typu Niemcy to 0,3% na 10 lat, potencjalnie problemowych gospodarek USA/Włoch to ~3%.

Przy bezpiecznych aktywach: W sytuacji podwyżek stóp procentowych stracisz. W sytuacji rozpędzającej się inflacji stracisz.

Przy ryzykownych aktywach: W przypadku bankructwa danego kraju stracisz wszystko.

To już lepiej dywersyfikować ryzyko obligacjami korporacyjnymi/akcjami spółek surowcowych
Bo chyba banki typu ING, BZWBK, Millenium nie przyjmą na konto osobiste 100mln dolarów?


@rales: Oczywiście, że przyjmą i to z wielką chęcią. Do takich osób są kierowane oferty Private Banking
@rales banki operują takimi sumami bez problemu. Wynajmujesz doradcę finansowego z prawdziwego zdarzenia i on doradza Ci co, jak i gdzie.

Ogólnie to dywersyfikacja, waluty $, franki, jeny, fizyczne metale szlachetne, akcje, fundusze, nieruchomości, biznes jeśli Ci się chce, kryptowaluty.

Bez doświadczenia inwestycyjnego lepiej kasę oddać w ręce kogoś kto się na tym zna, będzie to trudne, ale tak trzeba.
@rales: gdzieś gdzie nie obowiązuje unijna dyrektywa o uporządkowanej upadłości banków i innych instytucji finansowych, która w razie upadku banku zostawi i na koncie 50 tys euro i będzie to legalne