Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa

Ile może w najprawdopodobniejszym przypadku kosztować naprawa klimatazacji w oplu astrze G ?

Szukam ogólnie auta już parę tyg, w końcu trafił się jakiś możliwy sprzedający i oferta warta dłuższego rozważenia.
Bo wszystko porobione, gość dba i nawet nie zależy mu na sprzedaży zbytnio, typu z ceny nie będzie zbytnio schodził, jak się nie sprzeda to sobie zostawi bo dobre auto, wymienił wszystkie wady przez telefon, widać że uczciwy ale...

Przedział cenowy jak za takie auto należy do tych najwyższych. Ogólnie bardzo dużo chce, rocznik też z początku produkcji.
No i nie działa klima, on w ogóle jej nie używał, nie wiadomo ile lat tak na prawdę.
To tam pewnie trzeba z tysiaka władować w zrobienie klimy ? Bo na pewno nie ograniczy się to do nabicia.
I jak wezmę sobie pod uwagę cena auta, cene zrobienie klimy i jeszcze w tym roku trzeba będzie robić OC i przeglądy to chyba muszę odpuścić. No chyba, że naprawa klimy w takim świeżym aucie które jest popularne i które ma już te nowe czynniki inne niż freon nie wychodzi drogo.. Stąd pytam.
  • 17
@r5678: daj spokój, koleś chyba szykuje auto pod zabytek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli on tego nie robi, to znaczy że go po prostu na to nie stać.

Sprężarka kosztuje 700-1200 zł (zależy jaki tam jest silnik), freonem też już nikt nie nabija tylko R134A

Chłodnica 150-300 zł, przewody 100-150 zł.

Jak widzisz, brak naprawionej klimy wskazuje raczej na duży koszt naprawy (sprężarka). A klient z tego
@michal-suski: Zamieniam się w słuch. Gaz, klima, kombi do około 4K ten sprzedający akurat chce prawie 5.

Ogólnie myślałem Astra G albo Citroen C5, ale tutaj praktycznie nie ma ogłoszeń jakichkolwiek, w ogóle nie ma z czego wybierać.

@ksiak: Jak są już zrobione to nie muszę. Jest coś takiego jak "długie opłaty" niektóre auta są bez opłat, inne mają ważne grubo do 2019r i nie trzeba na to się wydatkować
@r5678 wybacz ale jeżeli tak sprawa wygląda to niestety nie stać Cię na samochód. Przegląd kosztuje 100,- i nie jest to żaden problem, ot jedziesz i robisz, co roku. Odrzucenie samochodu tylko dlatego, że za miesiąc jest przegląd to całkowita głupota. W przypadku OC jest jeszcze lepiej bo mało kto zrobi Ci taki bonus, że dostaniesz od niego gratis OC, tylko pewnie podpiszesz papier, że się zrzekasz i po zawodach. Z resztą
@Smieszek_Poza_Kontrolo: Chodzi mi o OC bardziej, bo przegląd to grosze, a OC to już około 500-1000zł. I na dzieńdobry jakmiał tyle wydać ekstra, zamiast później to jest już problem. Ja mam komplet zniżek i żadnych chyba zwyżek spowodowanych jakimiś czynnikami, więc nawet po rekalkulacji wiele bym nie musiał dopłacac.

Gdyby nie ceny benzyny i brak klimy czy miejsca w obecnym aucie to wcale bym nie szukał innego, ale płacić ponad 50zł
@Smieszek_Poza_Kontrolo: Też bym wolał C5 ale nie ma ogłoszeń, a jak są to trupy. Było za 3900zł zawieszenie penumatyczne do naprawy, zbita przednia szyba itp.. inne za 4500zł, uszczelka pod głowicą do roboty. Takie są ogłoszenia.
@ksiak: Jeden zrobi rekalkulację, inny nie, więc to też takie trochę "losowe" - ciężko określić, czy do niej dojdzie. Można zrobić tak, że wyliczy się składkę, sprawdzi jakie wychodzą ceny, później można zadzwonić do ubezpieczyciela i dopytać o to, czy będzie konieczność dopłaty. Jeśli dopłata będzie odpowiadała, to warto dopłacić i korzystać z ubezpieczenia, jeśli bardziej opłaca się kupić swoje ubezpieczenie na cały rok, to polisę po zbywcy można wypowiedzieć.
  • 0
@r5678 z ciekawości - ile ta górna granica ceny wynosi? Sam będę musiał sprzedać astrę g, która jest u mnie z salonu i ma nalatane ledwo ponad 100k. A dobrze by było dać cenę, która odstraszy januszy i znawców wszelakich od przebiegów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678 z ciekawości - ile ta górna granica ceny wynosi? Sam będę musiał sprzedać astrę g, która jest u mnie z salonu i ma nalatane ledwo ponad 100k. A dobrze by było dać cenę, która odstraszy januszy i znawców wszelakich od przebiegów.

@eoz: pod 5K, dobrze wyposażona