Wpis z mikrobloga

Część 3 walki z kratami.

tl;dr: kłócimy się o kraty w bloku

W połowie marca otrzymaliśmy odpowiedź od komendanta miejskiego straży pożarnej. W skrócie, że bez zbędnej zwłoki zostaną podjęte czynności kontrolne.
Niedługo po tym, zauważyliśmy nowiuteńkie instrukcje przeciwpożarowe na klatce schodowej, ale do tej pory nic poza tym. Na instrukcji można przeczytać to:

W obiektach (...) jest zabronione (...)

p) zabudowywanie korytarzy, klatek; wydzielanie korytarzy bez zgody i pozwolenia uprawnionych organów


( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak czy inaczej, zrobiliśmy się trochę niecierpliwi i niebieski zadzwonił do straży pożarnej zapytać o status sprawy. Pani w słuchawce przeprosiła za długi czas oczekiwania, tłumacząc, że jest ich 6 osób i 140 otwartych spraw. W tym nasza. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Na chwilę obecną spółdzielnia przerzuca się pismami z sp, ale mam nadzieję, że się nie wywiną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno dostaniemy kolejne pisma, z informacją o podjętych działaniach i wynikiem sprawy.

Aby uniknąć wołania wielu osób, zakładam tag dla zainteresowanych. Może się doczekamy. #galeriowiecnapowstancow

taguje #wroclaw - chodzi o galeriowiec przy ul. Powstańców Śląskich 112-122

#strazpozarna #budownictwo #prawo
Kynareth - Część 3 walki z kratami. 

tl;dr: kłócimy się o kraty w bloku

W połow...

źródło: comment_wvbcutp7rGehLD9jy0RAHHPLwaqj2zHc.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
Na bank nawet ze wspólnotą nie rozmawiała


@RatKing: To jest 3 wpis o tych kratach. W pierwszym czy 2 masz opisane że zarząd twierdzi że to nie ich. Próbowali nawet się tego pozbyć ale mieszkańcy którzy to założyli protestowali więc sprawę olano.

Jak ci ktoś nielegalnie kratę przed drzwiami zamontuje to się z tym pogodzisz bo "kradzieże są problemem" i może komuś się przyda?
  • Odpowiedz
@kantek007: nie zamykam, ale są tu jeszcze 2 inne mieszkania. A raz sąsiad zobaczył, że nie zamknęliśmy i teatralnie tak nimi jebnął, że myślałam, że problem się zaraz sam rozwiąże, ale wytrzymały xD
  • Odpowiedz
@chciwykrasnolud: kto by czytał wpisy, on już ma swoją prawdę o piwniczakach i zawiści. Mnie też #!$%@?, a jak tak się wszyscy boją kradzieży to niech radośnie byle komu drzwi wejściowych nie otwierają. Jehowi co jakiś czas też wlaza, pewnie się za kimś wslizguja zawsze.
  • Odpowiedz
@Kynareth: nie doczytałem nigdzie, jeśli przegapiłem to wybacz, ale czy próbowaliście po prostu porozmawiać z tą babą? przedstawić jej argumenty i powiedzieć, że to co robi jest niezgodne z prawem i zostanie usunięte tak czy inaczej? Tylko na spokojnie, bez nerwów?
Druga sprawa to możecie po prostu powiesić na tej bramce plakat informujący o nielegalności i konieczności usunięcia tego syfu, z argumentami takimi jak ewakuacja i dostęp pogotowia, nawet jak
  • Odpowiedz
@Kynareth: generalnie te bloki to dziwna konstrukcja - kiedyś oglądaliśmy tam mieszkanie z różowym. "Klatka schodowa" to właściwie balkon, jeszcze ktoś sobie kraty wymyślił xD dobrze, jedź z nimi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kynareth: plusem jedynym tych krat to, że chociaż bezpieczna chata jest, no ale jestem ciekaw który sąsiad odpowiadałby jeżeli trzeba by było szybko spier... I ktoś by stracił życie
  • Odpowiedz
mnie #!$%@? jak sąsiad tym trzaska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i teatralnie tak nimi jebnął, że myślałam, że problem się zaraz sam rozwiąże, ale wytrzymały xD


@Kynareth: czemu nikt nie proponował amortyzera (nie widzę przynajmniej, a ty na pewno nie odpowiadałaś na taki koment)? od darmowego z dowolnej uszczelki na styku poprzez kilka groszy za hiper-pro-kawalek-gumy specjalnego przeznaczenia i 10zł za 2szt z ikea na olx
carbyne - > mnie #!$%@? jak sąsiad tym trzaska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 i teatralnie tak nimi jeb...
  • Odpowiedz
@Kynareth: w takim razie sprzedam ci tip życiowy jeden, przyda ci się wiele razy w życiu, będziesz mi za niego winna kajzerkę z pomidorem

nigdy nikt dupy nie ruszy, dopóki po kieszeni nie poczuje lub nie będzie za późno

druga opcja wymaga składania ofiar z ludzi to może sobie darujmy
ale jako, że jest takie wymaganie p/poż to z tego co wiem za niedostosowanie administratora budynków do wymagań są konkretne
  • Odpowiedz
  • 0
@carbyne sprawa jest jest w toku więc dojebia im kary na pewno jeśli tego nie zdejma, ale proces administracyjny trwa wiec na chwilę obecną mogę tylko czekać :p
  • Odpowiedz
Co więcej, dowiedzieliśmy się, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

ale proces administracyjny trwa wiec na chwilę obecną mogę tylko czekać :p


@Kynareth: ale słuchaj: to tylko taka gadka, żeby cię zbyć, serio. a po twoim wytłuszczeniu wnioskuję, że możesz sobie wyobrażać nie wiadomo co, a to w gruncie rzeczy niewiele znaczy. Z tego co JA wiem, i logika zarówno ta zwykła jak i prawna wskazywałaby na to, to jest taki sobie ziomek jeden, co to ma za zadanie sprawdzać wymagania konkretnych budynków i jak nie spełniają wymogów to z miejsca nakłada karę. Pomyśl: przecież tu nie ma nad czym debatować, nie trzeba żadnych ławników z niezawisłym sądem administracyjnym. Jest napisane: "MA BYĆ TAK I TAK", no i... tak musi być xD Nie potrzeba jakiejś wizji lokalnej, ani aranżacji oględzin miejsca zbroni z wizją lokalną by komisyjnie stwierdzić: "hmm, no faktycznie, to powinno tutaj nie stać"

Jak jest inaczej, to
  • Odpowiedz
  • 0
@carbyne dopóki postępowanie trwa to nie zrobią kolejnego. Tak myślę.

Szczerze mówiąc nie wiem jak było z tą karetka. Zgłoszenie poszło na 112 więc służby wzywały się same. Wiem że dojechała ostatnia i nie na sygnale. Ale w byli już na miejscu zaraz przy otwarciu drzwi.
  • Odpowiedz