Wpis z mikrobloga

@walk_man: @Mr_RIP: W jaki sposób dwugłowy miałby być przyczyną, skoro nawet nie jest maksymalnie rozciągnięty podczas wykonywania przysiadu? Może w bardzo nielicznych przypadkach dwójka będzie problemem. W 99% to zła technika albo pozycja startowa w hiperlordozie.
@walk_man: A to udowadnia co dokładnie? Bo ja mogę wysłać artykuły, czy takie same filmiki, że dwójka jest gdzieś na samym końcu powodów, z którego może buttwink wynikać. Samo oddychanie i technika są o wiele częściej za to odpowiedzialne, niż "spięta dwójka".
@Mr_RIP: Głową dotykam bez problemu.
@Pietrek9: Jak robię wydłużoną fazę negatywną to powinienem być ciągle na wdechu? Dość dużo pale i zaraz jestem tak zasapany, że odbija się to negatywnie na całej technice.
@urak666: Jakieś konkretne elementy techniki wpływają szczególnie na butt wink czy traktować to bardziej całościowo?
@urak666: coś co było u mnie głównym powodem buttwinka. Pomyślałem więc, że dobrze gdyby op poznał film, którego obejrzenie nakierowało mnie w kierunku usunięcia buttwinka, którego dziś już nie mam
@CthulhuFanatic:
A to się nie przejmuj. Po prostu masz taką budowę. Jeżeli nie masz problemów z plecami czy bóli po przysiadach to możesz to zignorować.
Albo robić płytsze przysiady.
A najlepiej idź do dobrego trenera czy fizjo a nie pytaj głupków na wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CthulhuFanatic:
Z reguły:
- siadanie za głęboko,
- niepoprawnie oddychanie i (przez to)/lub rozluźnianie się w dole przysiadu,
- stanie zbyt wąsko przez co biodra nie są w optymalnej pozycji w dole przysiadu,
- pozycja startowa z hiperlordozą może powodować wrażenie, że powstaje buttwink,

na zaliczenie spokojnie zrobię bez buttwinka, ale szukam słabych ogniw

To po co głębiej? To optymalna głębokość.

Jak robię wydłużoną fazę negatywną to powinienem być ciągle na
@Mr_RIP: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CthulhuFanatic: Ogólnie to literatura mówi, że neutralna pozycja odcinka lędźwiowego będzie zawsze pewnym zakresem. Dłuższy zakres może i wpływa na mięśnie, ale jeśli jesteś w stanie zejść do odpowiedniej głębokości bez buttwinka to nie masz się czym przejmować, po prostu zatrzymuj się gdzie buttwink twoim zdaniem zaczyna się robić nieakceptowalny.

Ale jak myślisz, co ma większy wpływ na budowę i kształtowanie
@urak666: Najbardziej to chyba surplus XD. A tak na serio to rozumiem chyba do czego pijesz. W sumie tak mnie ruszył dziś ten temat, bo widziałem, że znajomy który nie ma żadnych wyników jeszcze jest w stanie komfortowo schodzić dość nisko.
@CthulhuFanatic: Spędzanie kilkunastu/dziesięciu minut na rollowaniu, czy rozciąganiu się to dla mnie strata czasu, bo moim zdaniem są ważniejsze rzeczy na których warto się skupić, niż dodatkowe 3cm zakresu ruchu w przysiadzie (o ile).

Tak swoją drogą to coraz mniej widzę ludzi na foam rollerach, a jeszcze nie tak dawno był na to spory boom. Co zauważyłem, to że te osoby najczęściej narzekały, że coś ich boli, coś jest spięte itd.