Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, dotyczy ono tej całej szopki z wezwanianem do zapłaty za udostępnienie filmu "Wkręceni 2" .

Otóż dziś przyszedł do mnie list polecony wzywający do zapłaty. I teraz czas na pytanie, a właściwie to dwa pytania.

Po pierwsze w jaki sposób połączono adres IP który jest w piśmie (który swoją drogą zupełnie nie zgadza się z żadnym z moich adresów) z moją osobą i jak można sprawdzić kto z osób przebywających w moim domu mógł rzekomo udostępnić ten film? Bo mam wrażenie, że tylko na podstawie tego, że IP ponoć jest przypisane na mnie.

Czas na pytanie numer dwa... Czy ktoś oprócz tych śmiesznych pism ( Dodam jeszcze, że nie wierzę żeby tyle osób miało potrzebę oglądania tego jakże
wielkiego dorobku polskiej kultury jaką jest ten film xD) ale zastanawia mnie czy ktoś z was faktycznie musiał się stawić w sądzie? Bo mam wrażenie, że to pismo to albo jakieś jedno wielkie nieporozumienie albo żart. ¯\_(ツ)_/¯

#wkreceni #pytania #kabaret
  • 20
@PiersiowkaPelnaZiol Ja tam się tym nie interesuje nawet bo nawet online nie oglądam filmów a gdzie pobierać xd wolę do kina czy w tv obejrzeć a na lapku czy kompie nie umiem oglądać xd Ale ogólnie pamiętam jak na jeden polski film poszło tyle wezwań że głowa mała tylko nie pamiętam tytułu :d
@PiersiowkaPelnaZiol dużo osób uploaduje filmy na własną stronę gdzie blokują te filmy content lockerem jakimś i żeby obejrzeć trzeba wysłać SMS czy zapisać się do subskrypcji itp. Więc głównie o tych przypadkach słyszałem bo trochę w temacie zarabiania online jestem od kilku lat
Przeszukałam trochę internet i natrafiłam na kilka artykułów gdzie wspomniane jest jakoby całe śledztwo zostało umorzone. Postanowiłam się nie przejmować i zobaczć czy za tydzień faktyczne będę musiała sie stawiać gdziekolwiek. Ciężko powstrzymać śmiech na samą myśl tego jak cała rozprawa miałaby wyglądać xD