Wpis z mikrobloga

@DyrektorInternetu: z tym jest trochę tak jakbym uroił sobie, że jestem Napoleonem, ale zamiast zwalczać to uczucie kupiłbym mundur, zrobił sobie operację plastyczną, fryzurę i naśladował zachowanie Napoleona.
co kto woli¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@artpop: i dobrze, ale niech nie nazywają się normalnymi. Normalni ludzie nie mają potrzeby chodzić do psychiatry i korygować płci. Powiedzmy otwarcie że transy mają zaburzenia płci. Nic w tym przecież złego nie ma.
  • Odpowiedz
@DyrektorInternetu: przystojniak ()

niesamowita przemiana, osiągnięcia w zakresie tranzycji bardzo przyspieszyły w ostatnich latach- nowe formy podawania hormonów, lepsze metody operacji itd.- i to widać, efekty są spektakularne.

Na fejsie polecam zajrzeć na ten fanpej- chłopak opisuje początki swojej drogi w celu uzgodnienia płci, poza prywatnymi anegdotkami wrzuca sporo merytorycznych informacji o przebiegu leczenia, tego, czego można się spodziewać, na co przygotować; wszystko
  • Odpowiedz
@I-____-I: "pomagają", ale to jest tak jakby ktoś przyszedł z depresją i myślami samobójczymi, a psychiatra podzielał jego punkt widzenia po czym dał by mu talon na eutanazję i wysłał do najbliższego ośrodka gdzie pacjent może sobie pomóc ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@VeleiN: Dlaczego aż tak ci zależy, aby nazywać innych nienormalnymi? Dowartościowuje cię to?

Odnośnie „zaburzenia”:

A psychological state is considered a mental disorder only if it causes significant distress or disability. Many transgender people do not experience their gender as distressing or disabling, which implies that identifying as transgender does not constitute a mental
  • Odpowiedz
@artpop: zapytaj obłąkanego czy mu jego przypadłość przeszkadza xD
Bo nienawidzę hipokryzji. Piscorius był niepełnosprawny i nie ma znaczenia że biegał ze zdrowymi i nawet wygrywał. To dalej nie zmieniało faktu że nie miał nóg!
  • Odpowiedz
"pomagają", ale to jest tak jakby ktoś przyszedł z depresją i myślami samobójczymi, a psychiatra podzielał jego punkt widzenia


@Troester: @I-____-I: W jaki sposób chcesz „leczyć” osoby transpłciowe? Terapia i korekta płci wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne osób transpłciowych - https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people/
  • Odpowiedz
@artpop: a kto powiedział, że chcę ich leczyć? ja jestem za samorealizacją. jeśli ktoś chce być Napoleonem, Kenem, jaszczurką, whatever to niech sobie będzie. ze swojej strony mogę ich nawet poklepać po pleckach i wesprzeć w spełnianiu marzeń jeśli to pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.
  • Odpowiedz