Wpis z mikrobloga

@alive_cadaver: kto mnie zaorał babochłopie ( )
Mam ciekawsze zajęcia niż dyskusja o takich oczywistościach.
Skoro już mnie zawołałeś, to wytłumaczę jak dziecku:
Rodzisz się z siusiakiem, to jesteś chłopczykiem.
Rodzisz się z dziurką, jesteś dziewczynką.
Tyle.
  • Odpowiedz
  • 39
@Troester różnica jest taka, że transseksualizm nie kwalifikuje się jako urojenia. Są badania, które udowodnily różnicę w budowie mózgu u osób transseksualnych, a dokładniej fakt, że osoby trans mają mózgi zbliżone do osób swojej płci psychicznej, nie fizycznej (Tak w skrocie, jeśli coś przekrecilam @artpop popraw prosze).
  • Odpowiedz
@I-____-I: Z biologicznego punktu widzenia się zgadzam, ale dzisiejsza technologia oraz prawo umożliwia nam dopasowanie naszej płci do potrzeb interpersonalnych. Nie można przeprowadzić pełnej migracji, bo niestety niestety nie dysponujemy jeszcze taką technologią, ale na poziomie 50-70% jest to możliwe.
Moje podejście do osób transpłciowych jest następujące:
Jeżeli ktoś przedstawia mi się jako Marysia, ubiera się jak Marysia i zachowuje się tak jak ona to nie będę miał problemu żeby
  • Odpowiedz
@mojwa: a osoby z depresją i skłonnością do samobójstw mają mózgi podobne podobne do samobójców. nie muszę robić badań by to wiedzieć. co to zmienia? jeśli sobie uroję, że jestem milionerem i będę w to naprawdę wierzył to będę miał mózg podobny do milionera. czy to oznacza, że jestem milionerem? litości
  • Odpowiedz
  • 50
@Troester masz w ogóle jakakolwiek minimalna wiedzę na ten temat czy czerpiesz je z tak zwanego instytutu danych z dupy oraz z misiewydajewizmu?
  • Odpowiedz
  • 21
@Troester korekta płci to nie jest spełnienie zachcianki chorego.
Plus osoba chora na depresję gdy zgłasza się do lekarza to nie po to by ten ją zabił ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz