Wpis z mikrobloga

@pan-violaceus: Za każdym razem jak robię taką listę, to mam wrażenie, że mam zajebiście duże braki. xD

SF:
Trylogia Remembrance of Eath's Past
Flowers for Algernon
Limes Inferior

Fantasy:
Stormlight Archive
The Lies of Locke Lamora(muszę się w końcu zabrać za sequele)
Inne pieśni
@pan-violaceus: może nie top trzy ale coś na szybko
sf: trylogia o Takeshim Kovacksie Morgana, Trylogia Valis P.K.Dicka, Kroniki amberu R.Zelaznego, Deus Irae R.Zelaznego i P.K.Dicka
fantasy: Welin H. Duncana (ciężka książka niemiłosiernie ale warto), Cykl Mrocznej wieży S. Kinga, Cykl o czarodzieju Kedrigernie J. Morressy (jeśli komuś lekka infantylność nie przeszkadza), Cykl o Czarnoksiężniku z archipelagu.

Oczywistości typu Tolkieny, Wiedźmuny i inne Husyty pominąłem :)
@pan-violaceus: w takim wypadku musiałbyś pokrótce opisać co Ci przypada do gustu w tego typu ksiazkach wtedy mógłbym coś doradzić, ja np lubię nieszczególnie moralnych bohaterów z bardzo wyrazistym charakterem, i na tym mniej więcej opieraja się książki które poleciłem, chociaż wiem że każdy ceni co innego, ktoś lubi poznawać rozbudowany świat wraz z mitologia i historia, ktos inny ceni sobie kiedy autor głęboko opisuje emocje głównego bohatera, każdy ma zróżnicowane
@Andi128: wiesz, ja sam nie wiem co mi się spodoba, jeśli mnie coś wciągnie od pierwszych stron to pochłonę książkę w kilka wieczorów, dlatego zapytałem wykopków, żeby mieć jakieś rozeznanie co warto zaczynać :)
@pan-violaceus: ja czytam wszystko co popadnie i właśnie te dwie zapamiętałem jako takie naprawdę w moim guscie, chociaż do polecenia miałbym jeszcze sporo książek to te dwa cykle jakoś mi przypadły do gustu i czytałem 2-3 razy przynajmniej kazdy