Wpis z mikrobloga

Potrzebuje postawić swoje stare strony #wordpress. Mam kopie plików oraz bazy danych. Jak to najłatwiej odpalić na #mac?

MAMP Pro czy kupno VPS za $5/month i tam dać disallow w robots.txt, żeby mi tego nie indeksowało? #programowanie #webdev #wordpress #ankieta

Jak będzie lepiej i bardziej przyszłościowo?

  • VPS i wrzucanie plików przez FTP 37.5% (6)
  • MAMP Pro (localhost) 62.5% (10)

Oddanych głosów: 16

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RichKidOfSnapchat: to zależy, jak ich na 100% nie będziesz ruszać to pewnie nie opłaca się i lepiej będzie zrobić paczkę zip i wrzucić na jakąś chmurę / pendrive'a / dodatkowy dysk a najlepiej na wszystkie te rzeczy.
  • Odpowiedz
@Rst00: dziękuj Ci za pomoc, jestem wdzięczny. Jak masz czas to mam jeszcze kilka pytań :D

Jak wyglądają u Ciebie branche? Na przykładzie wizytówki. Mam ją w kilku językach jako osobne strony.

master - tutaj wprowadzam zmiany np. zmieniam logo albo dodaje feature
en - kopia mastera
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: ahh, zapomniałem Ci odpowiedzieć i miałem otwartą kartę :) Generalnie zależy od złożoności projektu oraz tego czy jeszcze współpracujesz z kimś. Do gita masz różne podejścia, popularne to np. "git flow". Jak masz mały projekt to wystarczą Ci tak naprawdę dwa branche - master oraz dev/develop/developer czy jak tam sobie to nazwiesz. Na mastera powinny trafiać tylko rzeczy już gotowe - taka produkcyjna wersja. Na developa już powinny trafiać
  • Odpowiedz
@Rst00: ale przykładowo mając taką samą strone skopiowaną 3 razy i przetłumaczoną, jak najprościej zmienić background w trzech na raz? Ta zmiana tła to jest właśnie feature i chciałbym go od razu wprowadzić do wszystkich języków i mieć wersje v0.2
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: generalnie to zależy jak masz zrealizowane te wersje językowe. Jak masz to zrobione poprawnie np. plikami od tłumaczeń (np. yml gdzie masz key: value) to masz problem z głowy. Gorzej jak masz to zrobione źle np. foldery pl/en/de a w nich skopiowane html'ki i podmienione tylko treści a markup ten sam - DRY. A nawet jakbyś miał ten gorszy sposób to i tak powinieneś wszystkie języki trzymać w jednym
  • Odpowiedz