Wpis z mikrobloga

@RichKidOfSnapchat: a po co Ci MAMP PRO skoro zwykły darmowy MAMP też to ogarnie? Jak nie potrzebujesz tego online to localhost + zrób paczkę zip ze wszystkimi stronami i wrzuć sobie na 1-2 dyski w chmurze żebyś jakiś backup miał w razie czego.
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: ja mam zwykłą wersję MAMPa, wskazuje na ~/Sites i tam mam wszystkie projekty. Wpisując localhost mam ich listę i każdy projekt per katalog. Co do backupu to mam git'a - kontrolę wersji na remote serwerze (bitbucket).
  • Odpowiedz
@Rst00: nie przeszkadza Ci, że cały mak jest zasyfiony tysiącami plików? szukasz jakiegoś obrazka albo pliku psd a sie wyswietlają się jakies button.jpg ze starych stron...

A co robisz z plikami projektu? Np. projekt strony w photoshop, logo, video prezentujące strone, jakieś banery reklamowe czy content? Rozumiem, że w katalogu ~/Sites są tylko pliki z kodem?
  • Odpowiedz
  • 0
@RichKidOfSnapchat komputer jest do pracy i mało mnie obchodzi że jest zasyfiony tysiącami plików. Wszystko działa a w kilkunastu folderach mam nodemodules/ i wszystko śmiga. Nie ma się czym przejmować. Czemu miałyby się wyświetlać stare pliki typu buttony.jpg? Szukam w danym katalogu i mam, katalog gita jest ukryty i są tam informacje tylko o zmianach więc nie wiem w czym problem.

Mam osobny folder na Google Drivie do assetow projektowych.
  • Odpowiedz
czyli to jest taka kolejność?

1. wchodzisz w ~/Sites, wybierasz projekt nad którym chcesz pracować
2. edytujesz np. index.html oraz style.css
3. jak już wprowadziłeś jakąś większą zmianę/fixnąłeś buga to dajesz commita

to wychodzi na to, że MAMP Pro i Git jest podłączony pod ten sam folder
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: MAMP nie ma tu nic do rzeczy, on po prostu hostuje cały katalog z projektami. Każdy projekt mam podpięty pod PHPStorm'a, odpalam, robię zmianę, w konsoli mam ten katalogi i normalnie robię branche, commity itd. z tego katalogu. Każdy projekt to osobne repo.
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: to zależy generalnie od tego co potrzebujesz. VPS (czy ogólnie hosting zew.) jest dobry jak chcesz komuś pokazywać te projekty, ale minusem jest to, że musisz sam zadbać o jego konfigurację itd. Nie ma też przeciwskazań żeby korzystać jednocześnie z tego i tego. Możesz tak sobie skonfigurować gita czy jakieś inne środowisko deployowe że robisz sobie zmiany u siebie na localu a jak już masz gotową funkcjonalność to robisz
  • Odpowiedz