Wpis z mikrobloga

Mirki, macie jakieś swoje sposoby na alergię? Obojętnie czy domowe, czy jakieś sprawdzone leki. Wszystko przyjmę. Od kilku lat, corocznie, najczęściej na przełomie maj/czerwiec/lipiec dopada mnie alergia. Wydaje mi się, że co roku jest gorzej. Katar jak z kranu i pieczenie w nosie, zatkany nos, swędzenie i opuchlizna oczu, straszne swędzenie podniebienia i ból gardła nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Dotąd jak brałem ogólnodostepne tabletki jak Zyrtec(cetyrazyna) lub wspomagająco Allegra (feksofenadyna) to objawy odpuszczały na tyle, że dało się normalnie funkcjonować. Teraz efekt leczniczy praktycznie nie występuje, a nie chcę drastycznie zwiększać dawek, bo w przypadku leków antyhistaminowych efekty uboczne są spore.

Macie może jakieś swoje leki lub sposoby, które pomagają Wam przy silnej alergii?

#alergia #medycyna #zdrowie #leki #uczulenie #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
@halfmaniac: Jeżeli masz aż tak mocną alergię, że nie pomagają standardowe leki, to może warto pobawić się w odczulanie. Możesz również dostać od alergologa leki antyhistaminowe na receptę, które są skuteczniejsze, ale niestety dość usypiające.

Dla wytchnienia w domu przyda się oczyszczacz powietrza wysokiej klasy. I - co ciekawe - niektórym osobom na alergię pomaga alkohol.
  • Odpowiedz
@vayana: Nie, bo z tego co się orientowałem, to bardzo długo trzeba czekać na NFZ, a jest to dość drogie, jeśli prywatnie. No i te kłopoty pojawiają się najcześciej na okres jakichś 3 miesięcy i przy stosowaniu tabletek dotąd można było wytrzymać. W tym roku jest niestety już tragedia.
  • Odpowiedz
bardzo długo trzeba czekać na NFZ


@halfmaniac: Alegrię masz na całe życie, co ci szkodzi poczekać nawet i 5 lat jeśli nie chcesz płacić prywatnie?

brałem ogólnodostepne tabletki


Dlaczego wszyscy mają wstręt do lekarzy?
  • Odpowiedz
@foxbond: Byłem u lekarza z alergrią i zapisał mi właśnie Amertil(czyli Zyrtec) i jakieś krople do nosa. Chyba Sensodyne. Więc to samo mogę sobie kupić nie idąc po receptę.
  • Odpowiedz
@halfmaniac: z naturalnych sposobow to bromelina, kwercetyna, pokrzywa, niektorym probiotyki pomagaja. ogolnie wskazane w diecie i suplementacji antyoksydanty, flawonoidy, antocyjany np. z kurkumy, imbiru. ale nie wiem, czy przy bardzo silnej alergii to wystarczy.
  • Odpowiedz
@halfmaniac: to w #!$%@? poważne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ponadto są leki 3ciej generacji pozbawione tych efektów - nie lecz się na własną rękę tylko idź do alergologa nawet prywatnie - co to jest 100 czy 150zl za wizytę jeśli się tak męczysz

I nie jest prawdą że wszystko jedno czy masz receptę czy nie - z receptą jest duuużo taniej + nie każdy lek dostaniesz bez
  • Odpowiedz
@halfmaniac: Spróbuj Contrahist Allergy, jest bez recepty imho lepszy niż Zyrtec + jak wyżej dobry oczyszczacz powietrza, ew. trochę pomagają siatki przeciwpyłkowe na okno.
  • Odpowiedz
@halfmaniac: Mam podobnie, jestem uczulony na niektóre trawy i zboża, więc ty pewnie też. Bardzo pomaga mi codziennie stosowany donosowo buderhin (na receptę). Czasem to za mało, wtedy dodatkowo ceteryzyna.
  • Odpowiedz
Leczeniem pierwszego rzutu na ANN alergiczny niezyt nosa aktualnie sa sterydy donosowe. Sam stosuje budherin i bardzo sobie chwalę ten lek bez porownania z leczeniem tylko antyhistaminikami ktore stosowalem wczesniej. Idz do alergologa i niech Ci da budherin + clatra(albo inne nowsze jeszcze z przeciwhistaminowych) i bedzie po sprawie najprawdopodobniej ;)
  • Odpowiedz
@halfmaniac:

Mirki, macie jakieś swoje sposoby na alergię? Obojętnie czy domowe, czy jakieś sprawdzone leki. Wszystko przyjmę.

Skoro wszystko przyjmiesz to może spróbuj wimhof method, jeden mirek z tagu pisał że pozbył się alergii którą miał od dzieciństwa:

Mogę to chyba powiedzieć oficjalnie- od dziecka kwiecień i maj to byly dla mnie miesiące straszne z powodu alergi i pylenia roslin. Łzy ze mnie leciały, z nosa mi leciało. Lekki pomagały na
  • Odpowiedz
@halfmaniac: polecam jednak odczulanie jesienią - znacząco zmniejsza objawy a resztę można dobić zwykłymi tabletkami na katar typu sudafed. Do walki z alergią przydają się jeszcze soczewki + okulary przeciwsłoneczne - osłona oczu przed pyłkami.
  • Odpowiedz