Wpis z mikrobloga

No ja to rozumiem, że może nie muszą teraz uwalać, ale czy to nie jest sztywne, że po prostu 2 błędy i zawsze nara? Tak jak 29% z matury? Byłem pewien, że to jest jeden z bezwzględnych warunków zaliczenia - brak dwóch błędów na tej samej czynności.
@wisniowySz: @numeroox:

"Zachowanie w odniesieniu do innych uczestników ruchu"


@CaleZycieZielony: ponieważ zadania egzaminacyjne są do zadania jak dobrze pamiętam 27, reszta to zachowania. Np. raz utrudniałeś ruch na jednokierunkowej, raz za na dwukierunkowej, są to dwa błędy, ale w dwóch różnych zadaniach egzaminacyjnych.
Tak samo jak np. kierunkowskazy, możesz mieć nawet 3 źle, jeden za prawo zmianę kierunku, drugi za lewo, trzeci za parkowanie itp. A dalej zdać. Podobnie
@CaleZycieZielony:
żeby to zobrazować jeszcze bardziej:
Zaliczasz zadanie nr 2, czyli łuk, a po tym jak zaliczyłeś wsiada egzamianator i jedziecie na wzniesienie, ale powaliłeś biegi masz wsteczny i uderzyłeś tyczkę. Koniec? Nie, bo zadanie nr 2 zaliczyłeś, a do kolejnego zadania się dopiero przemieszczałeś.
@aanndrzej: Od 28 włącznie faktycznie zadania są oddzielone grubą linią. I rzeczywiście mogłem mieć jeden błąd przy objeżdżaniu puszczającego mnie autobusu i drugi błąd, bo przejechałem odrobinę za blisko pieszego lub raz mogłem się zatrzymać, żeby puścić na pasach zbliżającego się do nich pieszego. Masz rację z tym. Teraz rozumiem. Dzięki.
@aanndrzej: Tak. Ja rozumiem, kiedy błąd kończy egzamin, a kiedy jest tylko jednym z dwóch dopuszczalnych błędów. Po prostu myślałem, że jak na karcie zrobi się wpisany tam jakikolwiek element źle dwa razy, to koniec. Bezdyskusyjnie. A tutaj się okazuje, że nawet rozróżniają lewy i prawy kierunkowskaz. Przy takim marginesie błędu na mieście to placyk wydaje się być najtrudniejszą częścią egzaminu.
Przy takim marginesie błędu na mieście to placyk wydaje się być najtrudniejszą częścią egzaminu.


@CaleZycieZielony: tak dokładnie jest. Niestety wbrew powszechnym opiniom egzamin na prawo jazdy jest prostym egzaminem, wystarczy dobrze znać zasady i kryteria oceniania.