Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam te laptopy poleasingowe czy używki i bardzo ciężko jest trafić coś z rozsądną kartą graficzną poniżej 2000zł. Nie uśmiecha mi się wydawać 6k na laptopa, którego osiągi do gier będą wykorzystywane raz na ruski rok, ale znowu będą.
Może pochylić się nad używanymi Macbookami Pro, w tej cenie zawsze dostanę zadbane urządzenia, bo to komputery gejów, do <=2013 mogę dołożyć do 16gb ddr3, a na kartę graficzną dokupić po prostu sobie adapter Thunderbolt i jakąś kartę ze średniej półki później. Całościowo wyjdzie <3k i będzie o niebo potężniejsze od "gejmingowych kart" z lapków po 6kafli.

#komputery #nvidia #laptopy #pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie oglądam te laptopy poleasingowe czy używki i bardzo ciężko jest trafić coś z rozsądną kartą graficzną poniżej 2000zł


@arekdomek: Bo większość laptopów poleasingowych to sprzęty do pracy a te nie potrzebują dobrych kart graficznych.
  • Odpowiedz
@czikapu: jakby się nie dało na macówce zainstalować windowsa ;)
chcę sprzęt do pracy, trochę mobilności i jak coś, to zewnętrzna grafika

muszę popatrzyć czy poniżej 2k nie dostanę czegoś innego z Thunderbolt niż macówka

to jest wada mojego laptopa, pełnoprawny i7 z 4 rdzeniami, 8gb ddr3(starcza, choć mogłoby być 16), ssd -> sprzęt praktycznie nie do #!$%@? w pracy
wada - nvidia540m, na której nawet BF4 już nie pójdzie
  • Odpowiedz
@arekdomek: ja zrobiłem tak:

- Thinkpad X-230 z i5 - 170 funtów
- Adapter pod egpu - 20 funtów
- Zasilacz z jakiegoś Optiflexa - 5 funtów
- GTX960 od MSI za
  • Odpowiedz
@Atreyu: o, bardzo fajna lista, poczytam. Z tego co widzę, wszystkie biznesowe delle mają express card
więc nie będę się #!$%@?ł z nvidia quadro, które winduje cenę o 500zł w poleasingowych maszynach i skoncentruje się na ramie/procku/mobilności, które potrzebuje do pracy ;)
widzę benchmarki na youtubie i takie GTA5 czy Witcher w najwyższych detalach i rozdzielczości, żaden laptop gejmingowy po 6k tego nie zrobi :)
  • Odpowiedz