Wpis z mikrobloga

  • 160
Pokazuję mojemu mechanikowi profil #cytrynigumiak na Facebooku, bo nie znał, między innymi to zdjęcie i cisnę bekę, a ten do mnie: A ty dlaczego się ze mnie śmiejesz? I opowiada o kliencie, który od lat przyjeżdża do niego peugeotem 406 2.0 HDI. Starszy pan samochodem jest zachwycony i bardzo się z nim zżył. Mimo lat nadal cieszy oko i jest bardzo zadbany. Jedyny minus, to że zimą nie za bardzo chce odpalać. Pomogłaby wymiana świec żarowych, ale niestety nie dają się wykręcić. Na obecnym etapie trzeba by było wymienić słupek silnika. Rzecz pracochłonna i średnio opłacalna w przypadku tego wozu zwłaszcza, że starszy pan kasy jakoś wiele na to nie ma. Wtem padł pomysł instalacji nadtlenku plakotu XD Pan tak jeździ już ze 3 lata i jest bardzo zadowolony. Używa tego ledwie kilkadziesiąt razy w roku, wiosną demontuje i chowa wężyk. A tak poza tym, to Francja elegancja! XD

Oczywiście przyznałem rację, że pomysł wcale nie taki śmieszny i przeprosiłem za urażenie uczuć.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #plak
pogop - Pokazuję mojemu mechanikowi profil #cytrynigumiak na Facebooku, bo nie znał, ...

źródło: comment_PDZMEP2Zg3A7XGL5ZTWlMd1uJEsVaJwp.jpg

Pobierz
  • 26
etapie trzeba by było wymienić słupek silnika.


@pogop: fajny wpis. A tak na przyszłość są serwisy, które mają sprzęt do wykręcania zapieczonych świec. Jak pęknie przy wykręcaniu, to mają specjalne narzędzia nawiercające/gwintujące i wyciągające resztki. Potem mikro kamerą sprawdzają wnętrze czy opiłki nie zostały.
via Android
  • 3
@granatowawolowina: ciekawe o jakim budżecie wtedy mowa? Jak już pisałem, właściciel 406ki zbyt kasiasty nie jest. Instalacja do plaka jest bez wątpienia tańsza, a i wymiana kompletnego silnika w przypadku starego prostego 2.0 HDI, też powinna się zamknąć w sensownych pieniądzach. W sumie opcjonalna wymiana słupka byłaby pewnie mniej sensowna niż wymiana całego silnika.
@pogop: jak było tak zimno i mi fiesta nie paliła, to samostart działał cuda i dałbym dużo za taki system bo otwieranie maski która nie zawsze się chce otworzyć na zimnie codziennie to nie jest przyjemna opcja :D
@Akuku69: