Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję porady jaka #biblia do #java.
Będę się uczył od podstaw, chcę mieć ciężkie kompendium do poduchy, nie jakiś krótki kursik książkowy,
Znajomy programista polecał Thinking in Java, ściągnąłem pdf i wygląda sensownie, ale dość leciwa, ostatnie wydanie z 2006 roku.

#programowanie
  • 12
@Goddy: Thinking in Java - nie czytałem, ale w takich postach często się przewijała
edit: teraz doczytałem, że już pobrałeś, więc w sumie nieważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Goddy: Ale też w takich postach widziałem komentarze typu, że "nie ważne co jeżeli chodzi o podstawy" i w sumie z tym się zgadzam. Nie znajdziesz nic odkrywczego w podstawach, więc w sumie obojętnie. Później możesz poczytać Effective Java jak już będziesz coś umiał.
Zrobiłem szybki risercz po forach, to pytanie się już wielokrotnie przewijało i mocno polecany jest Java. Podstawy. Horstmanna. Aktualne wydanie (X już obecnie) i dobra cena, także już zdążyłem zakupić.
@Goddy: Thinking in Java to książka, z której ja zaczynałem, ale nie polecam jej, ponieważ mocno się zdezauktualizowała. O ile dobrze pamiętam, ostatnie wydanie jest oparte o Javę 5, max Javę 6. W chwili obecnej Java 8 to absolutna podstawa, która różni się bardzo mocno w takich kluczowych dziedzinach jak kolekcje, daty, czy I/O.
@Goddy: Thinking in Java - zdecydowanie nie. Podstawy Horstmanna - tak.
Później przerób techniki zaawansowane tego samego autora, będziesz miał ogląd na wszystko. Jeśli jest to w ogóle twój pierwszy język i pierwsza styczność z programowaniem to:
Szukaj wiedzy i konfrontuj wszystko co znajdziesz w tej książce z innymi 2-3 źródłami. Podejście będzie dotyczyć tego samego, jednak z innej strony przez co lepiej to złapiesz. Polecam również jeśli interesuje cię typowy
@Basemen_t dzięki, bardzo fajne rady! Równolegle zamierzam sobie robić jakis kurs online, a w perspektywie kilku miesięcy zacznę bootcampa Javy, do którego chce się zawczasu przygotować.