Wpis z mikrobloga

@formoza: miałem d3100. startowałem od niego. bardzo fajna puszka, dlatego powiem bierz canona. dlaczego canon? bo stare obiektywy mozna podpinac jak sie chce i będą pasować i za grosze mozna miec fajne szkła które będą dawały efekt "wow jaki jestes twórczy". bo nie musisz szukać obiektywów z silnikiem wbudowanym zeby miec autodocus tak jak jest to w d3100 czyli kupujesz sobie 50 1.8 jakies stare i działa jak powinno a nie
@formoza chociaż po namyśle, a5X00 wydaja się lepsze, gdyż ma matryce takie jak a6000 a ta gniecie w foto cokolwiek z m43 - aczkolwiek lumix g7 ma 4k dlatego też go polecam.
Nie pakuj się w lustrzanki bo to przeżytek, szczetolnie do filmów.


@sorek: xD bo co youtuberzy uzywaja bezluster to lustrzanki juz sa przezytkiem? xD

Nie stoje po zadnej ze stron. Uwazam ze lustra i bezlustra to kwestia bardziej gustu. Takie zdania jak to jest po prostu glupie, typowe dla polskich for, ja mam bezlustro to znaczy ze lustra sa gownem. Wczesniej dokladnie takie same jalowe dyskusje toczyly sie canon vs nikon.
@TurboDynamo bezlustra (mowie konkretnie o sony) maja lepsze sensory, wiecej funkcji (focus peaking ktory sprawia ze uzywanie starych manuali ma sens i jest przyjemne), potrafia nagrywac lepszy obraz (a6300 i lumix g7 to krolowie w 4k - w lustrzankach w tej cenie nic im nie dorownuje), do tego lustra w porównaniu do bezluster maja okropny AF w video.

Nie wspomnę o większym rozmiarze itp. Bo nawet używając przejściowek nadal masz mniejsze i
krolowie w 4k


@sorek: ktorego poczatkujacy nie ma jak uzyc.

do tego lustra w porównaniu do bezluster maja okropny AF w video


@sorek: xD

Nie wspomnę o większym rozmiarze itp. Bo nawet używając przejściowek nadal masz mniejsze


@sorek: no chyba nie do konca xD kloc to kloc, uzywanie bezlustra z obiektywem z lustra robi z niego kloca wiec ten argument nie ma zadnego znaczenia.

lżejsze body co zawsze jest
@TurboDynamo widzę potrafisz się śmiać zamiast używać argumentów.. Trochę fanboystwem zalatuje.

4k użyje każdy bo robiąc 4k->1080p masz super profesjonalną jakość.

Rozmiari waga to spora różnica. Szczególnie w wypadku omawianej seri i a6X00 gdyż jest ona maleńka u miejści się w kieszeni z odpowiednim obiektywem (nawet kitowym). Korzystając z przejściówki nadal mamy maleńkie body i tylko lens robi różnicę, ale nawet podpinając coś wiekszego wciąż oszczędzasz sporo miejca.

Ponadto, dla początkującego ma
sorek - @TurboDynamo widzę potrafisz się śmiać zamiast używać argumentów.. Trochę fan...
Canon 550D vs Nikon D3100


@formoza: żaden z powyższych do filmu myśląc przyszłościowo, potwierdzam kolega od bezlusterkowców ma rację. Na dobry obiektyw dozbierasz później i nie będziesz musiał wymieniać funkcjonalnego body. Jeśli jednak padnie na lustro to bierz bardziej Canona niż Nikona, bo wgrasz hacka MagicLatern i też można ładny obrazek wyciągnąć (bez dźwięku). Piszę to jako użytkownik kilku Canonów, chcący zrobić przesiadkę na bezlusterkowca.