Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków, którzy sie budowali. Czy da rade postawić dom za 350 tys zł w standardzie deweloperskim? Mniej więcej chodzi o taki domek https://z500.pl/projekt/663/Z287,zgrabny-dom-parterowy-z-kotlownia-na-paliwo-stale-i-kuchnia-od-strony-ogrodu/dane-ogolne.html 107+28 m2 bryła prostokąt,murowany, dach dwuspadowy, strop drewniany, podłogówka? Wiem, że mega ogólnikowo, ale się zastanawiam czy jest sens się w ogóle za to brać. Mam dylemat czy budować się na swojej działce czy ją sprzedawać i kupować bliźniaka od dewelopera? urodził mi się kolejny syn, ciasno w mieszkaniu się zrobiło, a w ofertach sprzedaży nie ma nic ciekawego. Jedynie czego boje sie przy budowie domu, to że nie zmieszcze się z kasą w moim limicie i dom wyjdzie o 100 czy 150 tys droższy. #budujzwykopem
  • 8
@Talaj: nie zamaly ten dom na rodzine z 2 dzieci ? ja wiem ze teraz sie ludzie buduja jak najmniej ale juz 2 znajomych ktorzy zbudowali dom jeden 115 drugi podobnie i jecza ze albo kuchania za mala, albo ze smierdzi bo nie osobna, albo ze lazienka za mala, albo ze 3 pokoje to w bloku, w domu zawsze przydal sie 4 pokoj, patrz masz 2 dzieci i 3 pokjoe chcesz
@KrowkaAtomowka: Jest sens budowania osobnego pokoju bo raz na kilka lat przyjedzie rodzina i olaboga gdzie będą spać? to akurat jeden z najgłupszych argumentów odnośnie większego domu.
Za to argument o braku miejsca na graty to prawda.

@Talaj: obczaj sobie forum domza150tysiecy ludzie budują takie tylko bez garażu w 200k na gotowo gospodarczym.
@ElCidX: jak twoi rodzicie mieszkaja 200 km dalej i rodzicie twojej zony tez 200 km dalej to jest, bo jak przyjezdzaja to na pare dni , pare razy w roku i maja byc rozlozeni w salonie ? mowimy to o 4 pokoju a nie 5 czy 6, ten sam czwarty pokoj mozesz wykorzystawac na mini silke, miec tam kompa instrumenty i inne smieci.