Wpis z mikrobloga

@Tasqi: Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu w tym temacie. Postanowiłem zawołać wszystkich i zrobić małe podsumowanie. Do tej pory zrobiłem na Suzuki ok 5000 km. Udało się pokonać kilka fajnych górskich tras. Najczęściej po Schwarzwaldzie w Niemczech bo obok mieszkam (moja ulubiona to pętla ok 70 km samych serpentyn i zakrętów) i kilka razy po Alpach (czekam właśnie na otwarcie najsłynniejszych szwajcarskich Pass`ów - Klausenpass i Furkapass).

Co do samej jazdy: czuję się dużo pewniej. Po tym czasie i kilku upadkach (głównie po hamowaniu) mogę stwierdzić, że to wszystko była moja wina i brak techniki / wyczucia motoru. Nauczyłem się dużo mocniej pracować nogami i odciążać ręce, staram się zawsze przed stanięciem prostować kierownicę (główna przyczyna moich upadków), nauczyłem się z wyprzedzeniem przewidywać niebezpieczne sytuacje.

To co dla mnie ważne i dla innych świeżaków jako ProTipp mojego teścia z 30letniem moto-doświadczeniem: w niebezpiecznej sytuacji nie mam więcej odruchu ratowania motoru:
- po pierwsze bo jest tak zbudowany ,że ma całą masę zabezpieczeń i przy upadku ląduje na tych zabezpieczeniach / ochraniaczach i ku mojemu zdziwieniu naprawdę nie zostaje na nim żaden ślad.
- pod drugie i najważniejsze: ponad 200kg żelastwa potrafi nawet upadając ze stania w miejscu powyrywać Ci ręce i spowodować kontuzję jak będziesz walczył ;-)

Sam motor nie ma żadnych śladów upadków, prowadzi się super, jest wysoki, wygodny (w ostatni weekend 7 godzin w siodle nie było żadnym problemem), tyłek po nim nie boli. Jest dość duży jak na pierwsze moto ale to tylko kwestia wprawy.

Dziękuję wszystkim za dobre rady, bez Was pewnie sprzedałbym go zaraz po kupnie bo bałem się nim jeździć :)
@kabzior - szczególne podziękowania

Wołam @mikasz @Vader-Poland @gaily @Wielki_Atraktor @HalinaMamZawal @Endr3w @kabzior @kasin @liet

Zdjęcie z przed tygodnia z Grosse Scheidegg

Miłej niedzieli Mirki! :)
Tasqi - @Tasqi: Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu w tym temacie. Postan...

źródło: comment_5TRyGdhyUCa8iowHKx9tuap4e44GVS3d.jpg

Pobierz
  • 2