Wpis z mikrobloga

@Gunnersaurus: tak, kupiłem tak lapka zamiast za 4,5k to niecałe 2k. Jedyną loterią tu jest bateria ale zawsze można kupić baterię (200-300 zł często)

Co do lapka to ssd (dobrze 250GB bo 120 mi tak na styk starcza i to z ubuntu) i dobrze jakby miał 16GB ramu, ewentualnie możliwośc rozbudowy z 8GB

I dlaczego win10? ;)
  • Odpowiedz
@Gunnersaurus: Lenovo sobie daruj, albo idź do pierwszego z brzegu EuroRTVAgd i pomacaj Lenovo (choćby to 320, które wrzuciłeś), a potem pomacaj Della i już sam sobie odpuścisz Lenovo. Jakość plastików i giętkość obudowy moim zdaniem dyskwalifikuje te laptopy z poważniejszego użytkowania.
Wyjątkiem jest Thinkpad (sam własnie klepię z Thinkpada E550), ale nie ma SSD.
Jeśli nowy to bym brał Vostro, albo tego Inspirona.
Te używki Dell M wydajnościowo pewnie rozjadą
  • Odpowiedz
@Gunnersaurus: Z tej listy 2, 4 i 6 odpadają bo mają za słabe procesory, 5 ma 1 gniazdo na pamięć, więc żeby ją w przyszłości podbić trzeba będzie wymieniać, te poleasingowe delle są ciężkie, ja bym je przez to odrzucił. Wtedy zostaje nowy Dell z całkiem sensownym procesorem, co prawda tylko 8 GB ramu ale możliwością podbicia do 32 GB, co pewnie za 2 lata nie będzie żadną fanaberią.
  • Odpowiedz
@Gunnersaurus: I jak na tym działa intellij z javą i springiem, android-studio? Nie zacina, działa szybko? Zastanawiam się nad wyborem laptopa i nad lenovo l580 ale nie wiem czy sobie poradzi z dużymi projektami, emulowaniem urządzeń mobilnych i do tego jakaś przeglądarka w tle ze sporą ilością kart.
  • Odpowiedz
@rav33: intellij ze springiem + baza danych + przeglądarka z paroma kartami działa szybko i nic nie zacina, android studio nie używam więc nie wiem

no ja niestety nie pomogę nad wyborem, laik here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz