Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu dla dziadka, może macie jakieś typy, bo w używanych jestem średni i w tym segmencie nie wiem co będzie w miarę niezawodne.

Wymagania:
- Budżet do 10-11k (w tym początkowy serwis/ew. naprawy)
- Mały, ale stosunkowo wysoki (tak aby wsiadanie nie sprawiało mu większego problemu)
- Benzyna
- Rocznik 2002+ / średnie przebiegi do ~150k (takie ma wymagania ¯\_(ツ)_/¯ )
- Jak najbardziej niezawodny, aby wizyty u mechanika były ograniczone do minimum

No i to w sumie tyle. Narazie naszymi typami są Opel Agila i Kia Picanto.
#motoryzacja #samochody #kupautozmikro
  • 29
@MrGreeneye: Mi się ostatnio lepiej sprawdzał olx - dla tanich aut. Zresztą obecne tez kupiłem przez olx (jak się okazało od mamy kolegi brata, która była właścicielem od momentu wyjechania z salonu) W takim budżecie skupiałbym się na olx. Z wysokich to toyoty Verso mi się kojarzą... BTW widziałem ostatnio fiata UNO, ze 120 kkm miało na blacie, z jednego domu (właściciele ojciec -> syn) w niezłym stanie.... za 1200 pln
@BajerOp: Meriva może być ciekawa, co do przebiegu to ma swoje lata i pewnych rzeczy nie przegadasz. Zresztą to coś na czym mu po prostu bardzo zależy, jak będzie miał te +50k to też będzie brane pod uwagę oczywiście :).
@Karthaginem_esse_delendam: To akruat ciekawe, ja zawsze skupiałem się na otomoto, ale pójdę za radą i zaraz poleci przegląd olx :D.
@BajerOp: ale po co mi to piszesz?
a) gdybym szukał nie patrzyłbym aż tak na przebieg, ale to nie moje wymagania. Napisałem, że to rozumiem, ale to stary człowiek i bardziej sugestia. Gdzie się pogubiłeś?
b) to nieprawda, owszem ciężko jest znaleźć takie auto, ale nie potrzebuję go na jutro i nie ograniczam się do jednego modelu. Mogę poczekać tydzien, miesiąc czy dwa
@MrGreeneye: Jeżdzę Merivą dwa lata i to jest idealny dziadkowóz. Mam 1.6 w gazie i jeszcze za grosze. Mało znane auto wśród moich znajomych, ale wszyscy byli zaskoczeni jaki wygodny i przestronny w środku. Części eksploatacyjne śmiesznie małe, a co do serwisu nie wiem, bo przez dwa lata wydałem tylko 400zł ¯\_(ツ)_/ (podspawanie tłumika i zatkanie egra, który sprawiał problem)