Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki!
Wybieram się w październiku na kierunek #informatyka i potrzebuje do tego celu sprzętu na którym będę działał.

Doradzcie mi, proszę, co jest lepszym wyborem do 6-8k złotych:
1. Laptop z topowymi podzespołami (GTX 1060, 16 GB RAM, i5 - i7, SSD 256 + 1TB), do którego będę podpinali monitor, klawiaturę i myszkę i będzie służył jako pełnoprawny PC na podstawce chłodzącej, a nie będę musiał ze sobą targać PC (obecnie FX-8350, 8 GB DDR3, GTX 960, SSD 128 + 750GB)
2. Laptop za 2-3k + upgrade obecnego PC do powyższej konfiguracji
3. MacBook + upgrade obecnego PC w grudniu
4. Jeszce inna opcja

Sprzęt będzie służył do wszystkiego, obróbka audio, wideo, grafiki, ale przede wszystkim do nauki programowania. Oprócz tego od czasu do czasu, raczej wymagające, gry (PUBG, FIFA, Wiedźmin, Far Cry), więc specyfikacja im mocniejsza tym lepiej.

#pc #laptop #studia #programista15k (mam nadzieję xD)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ruscin: Dopiero teraz na to wpadłem. 5. Topowy laptop + ewemtualny maly upgrade obecnego PC teraz, a duży upgrade po wyjściu nowej generacji kart.
  • Odpowiedz
@Kremufczyn: Raczej nie, wolałbym lapka na windowsie z SSD. Jako laptopa szukać czegoś z podstawową karta graficzna, jak 1050/1050 Ti czy nawet kartę olać i pójść w jakiegoś lekkiego, przenośnego notebooka z dobrą baterią?
  • Odpowiedz
@ruscin: Dzisiejsze maci nie są już tak rewolucyjnie lepsze od lapków z windowsem jak 8 lat temu gdy ja zaczynałem studia. Jeśli już to wstrzymaj się z kupnem po WWDC, bo możliwe że pojawią się nowe maci z poprawioną klawiaturą. Obecna to katastrofalne g---o. Maca rozważaj tylko jeśli chcesz się rozwijać w kierunku programowania na sprzęt appla, w innym wypadku to strata pieniędzy.

Z kompem poczekaj na nowe procki intela
  • Odpowiedz
@joffie: Nie p---------e tylko taka prawda. Wywalenie wagonu hajsu na maca z normalną specyfikacją to jakieś nieporozumienie. Dzisiaj mac wcale nie różni się wiele od lapka z windą pod względem funkcjonalności, a kosztuje 2 razy tyle.

Linuxa postawisz na byle gównie i inwestowanie w maca dla linuxa to chyba najgłupsza rzecz o jakiej słyszałem. Lepiej zrobić dual boot wind/linux lub wirtualki niż korzystać z mac os. Ten ostatni owszem, jest
  • Odpowiedz
@cwlmod: Dzięki za odpowiedź. Dokładnie taki mam plan. Teraz łapek za około 3-4k, duży i szybki dysk SSD, jakaś dobra i7 i wygodny do pracy plus pojemna bateria, a po wyjściu nowej generacji PC z GTX 1170/1180.

W maca nie chce się pakować, bo fundusz jest ograniczony i za te dodatkowe 2 tysiące, które musiałbym za niego dopłacić mogę kupić lepsza kartę graficzną/procesor/wymienić telefon.
  • Odpowiedz
@joffie: Na konferencje, jeżdżą ludzie którzy już mają stopnie naukowe i mieli czas się dorobić, żeby kupić maca. Ja nie mówie, że mac jest c-----y (no dobra, wszystkie obecne maci powinni klienci wsadzić applowi w dupę za tę klawiaturę) tylko że dla przyszłego studenta jest to zwyczajnie za drogi sprzęt.

Miałem i mam jeszcze maca, którego dostałem w prezencie na początek studiów. Nie prosiłem, trochę byłem zaskoczony i chciałem go
  • Odpowiedz
Windows nie nadaje sie do pracy z konsolą


@joffie: człowieku który my mamy rok, w dobie dockerów, vagrantów, bash for windows (to wbudowane ubuntu w windowsa) i innych kontenerów, o gitbashu i natywnym ssh pod windowsem to nie wspomnę, ty dalej powielasz te brednie które były prawdziwe za czasów XP xD

mam służbowego maca pro i prywatnego pieca z windowsem i nie czuję żadnej ogromnej różnicy między nimi
  • Odpowiedz