Wpis z mikrobloga

@moby22: ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no oczywiście dokarmianie nie jest dobre ale serio - mieszkam tu prawie 30 lat, mieszkałem już na kilku osiedlach i ni #!$%@? nie miałem nigdy problemu z gołębiami

Maximum to było nie wiem - osranie mi roweru - no faktycznie masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego uważam że tacy ludzie jak wy są po prostu przewrażliwieni ¯\_(ツ)_/¯
@moby22: sorry ziomek ale to mnie nie przekonuje - prawdopodobnie nie czyściles i nie używałeś balkonu regularnie więc się tam zasiedliły - ja myje swój balkon regularnie, uprawiam sobie też na nim roślinki i żaden gołąb się tam nigdy nie zasiedlił ¯\(ツ)_/¯

A poza tym wystarczy założyć nylonowa siatkę i po problemie ¯\
(ツ)_/¯

+ Problem powinno się rozwiązywać również przy udziale spółdzielni/wspólnoty
@powaznyczlowiek: Sorry ziomek, ale kupiłem mieszkanie, które stało puste od roku. I teraz to już po ptakach (nomen omen). Planuję remont, to oczywiście zamontuję siatkę na tym balkonie. Nie zmienia to jednak faktu, że nie mam przyjemności obcować z tym plugastwem, a także mieć w swoim otoczeniu osoby, które je dokarmiają. @apopleksja: @wdvefbrgn: ma 100% racji co do wróbelków. To przez gołębie praktycznie nie ma już ich w Krakowie.
@wdvefbrgn: ja własnie nie lubię ćwierkania. Jeju o jaką głupią rzecz my się tu kłócimy. @moby22: Wracając to i tak nic z tym nie zrobisz, a ludzie tutaj w tym ci nie pomogą. Poza tym z tego co pamiętam to były prośby do miasta żeby coś z tym zrobić i jest co jest.
@apopleksja skoro były prośby do miasta to znaczy ze jest z tym problem. Cwierkanie jest zajebiste przy tym można zasypiac ale sa też ptaki które jeszcze ładniej śpiewają :)

W coraz większej ilości miast można spotkać sokolnikow i nie tylko odstraszajac gołębie ale i ptaki krukowate
@moby22: jak na początek kup sobie straszak akustyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nawet ta siatkę najtańsza jakaś przezroczysta - jak się oducza to będziesz miał święty spokój

Co do wróbli to nie gołębie są winne ich ucieczce tylko termomodernizacja blokowisk i tym samym niszczenie ich miejsc lęgowych ¯\_(ツ)_/¯
@powaznyczlowiek: Pewnie i jedno i drugie. Spoko, ja sobie doraźne rozwiązanie znajdę na ten moment. Tutaj w tym wątku chodziło mi o to, żeby może się skrzyknąć i w jakiś sposób porozumieć z miastem w tej materii.
@wdvefbrgn ja wyrazilam swoje zdanie, mi się nie podoba. :) Co do miasta i problemu to wiadomo, że dla większości jest to problem. Ja jestem w tej mniejszości. Moje wypowiedzi były tylko i wyłącznie moim imieniu a nie ogółu.
@moby22: nic to nie da :( nasz król betonu nie zaryzykuje przed wyborami tytułów w gazetach w stylu "wycinka drzew to za mało dla krakowskich radnych teraz jeszcze trują ptaki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) a starzy ludzie mają w dupie kampanię informacyjne - zresztą nawet jeśli to wystarczy zobaczyć ile ludzi rzuca chleb gołębiom nad zalewami bo to frajda dla dzieciaków - nie wspomnę ile jedzenia ląduje
@powaznyczlowiek na gołębie jest jeden pomysł. Jastrząb golebiarz się zwie :) takie ptaki jednak w naturze nie osiedlaja sie w miastach więc potrzebny jest sokolnik a chcąc przepedzic gołębie z całego Krakowa to trzeba by było ich z dziesięciu