Wpis z mikrobloga

Mirki mam pewien problem od jakiegos czasu boli mnie lewe jądro promieniując jakby do lewej nerki, czasem czuje tez bol pod brzuchem, latałem po kilku lekarzach ktorzy mowili, ze to jest jakies zapalenie jądra, zostały mi przepisane leki od pierwszego lekarza wziąłem całe opakowanie, poszedłem do drugiego lekarza ktory powiedział, że jedno opakowanie to za mało i przepisał dwa kolejne (XD) za to trzeci powiedział, że to nie jest żadne zapalenie i skierował mnie do szpitala na usg, po usg jąder, nerki i podbrzusza okazało się, że nic mi nie jest i jestem zdrowy, dodam, że jazda samochodem i zmienianie biegow jest bardzo bolesne, ale przecież ja nie jestem chory hmm. Może ktoś miał podobny problem i by doradził co mam dalej z tym zrobić, sam już nie wiem, tamte leki biore nadal, ale nawet ciut lepiej nie jest więc..

#kiciochpyta #medycyna #choroba #pomoc #lekarz #zdrowie #szpital
  • 13
  • Odpowiedz
@Biffex: idź do dobrego urologa, może masz żylaki powrózka nasiennego, noś lekkie spotkie i luźne gacie, wszelkie uciskające będą pogarszać sytuacje. napisz skąd jesteś
  • Odpowiedz
@Tichy: W moim mieście jest 4 urologów, i terminy są na wrzesień +, a prywatnie też #!$%@?, a to jest bardzo bolesne i tak czekać to.. Właśnie miedzy prawym, a lewym jądrem jest roznia w lewym czuć w dotyku różnice jakby tam były jakieś mini żyłki, też myślałem o tych żylakach.
  • Odpowiedz
@Tichy: A i dodam, że ćwiczyłem dość intensywnie 5-6 razy w tygodniu, nie wiem czy to czasem nie mogło być tym spowodowane, póki co nie ćwicze w ogóle nie chce, żeby było gorzej.
  • Odpowiedz
@Biffex: No dobra, powiedzmy że wykopki postawią diagnozę, co zrobisz dalej, będziesz się sam leczył? Załóżmy, że to te żylaki, będziesz je leczył w domu? Idź do lekarza, nie czekaj na wątpliwej jakości diagnozę na wypoku.
  • Odpowiedz
@Biffex: tak, bo odpływ z żył lewego jaja jest utrudniony zwykle w porównaniu z odpływem z prawego. ja bym szturmował prywatnie w większym mieście w wawie np jest od groma urologów.
jeśli masz siedzący tryb życia - staraj się więcej ruszać, unikaj też nadmiernego wysiłku - dzwiganie, martwe ciągi sobie daruj. luźne gacie, jak boli to się połóz z poduszką pod tyłkiem.
  • Odpowiedz
@Tichy: Nie ćwicze na siłowni także nie dzwigam, jedynie jakies obciążenie przy dipach, podciąganiu. Czyli mam uderzać i próbować do urologa prywatnie? Słyszałem, że też może coś być od korzonków, sam już nie wiem
  • Odpowiedz
@Biffex: uderzaj prywatnie, do rozsądnego urologa, który ci przedstawi opcje terapeutyczne.
odpuść sobie wysiłek nadmierny, wszędzie tam gdzie jest zwiększona tłocznia brzuszna (prawie zawsze i wszędzie) bedziesz sobie robił gorzej - bo jeśli to są żylaki to zwiekszone ciśnienie w brzuchu bedzie utrudniało powót żylny z jajec i pogarszało wydolność zastawek. do tego jak wspominałem LUŹNE gacie i majtki.
  • Odpowiedz
@wojstenik: szczerze mowiac to nie wiem co to było, pozniej poszedlem jeszcze prywatnie do urologa sprawdził jądra i powiedział jedynie, ze mam żylaki pierwszego stopnia, ale to nic groznego i z czasem juz przestalo bolec
  • Odpowiedz