Wpis z mikrobloga

Mircy czy klejenie LCD i digitizera do kupy ma jakiś inny cel niż wyciągnięcie od konsumentów kasy?
Bo zamiast wymienić za 20zł sam digitizer (zazyczaj tylko on pęka), muszę wymienić razem z działającym ekranem i zapłacić 120zł. Odklejenie samego dotyku jest bardzo trudne i wymaga specjalnych narzędzi.
#telefony #serwisgsm #elektronika
  • 17
@bystry91ldz: no właśnie, sam digitizer to koszt 30 zł, a reszta to wymiana. Drogo bo jest to trudne, łatwo uszkodzić LCD i potrzeba specjalnych narzędzi. Wymiana samego digitizera to 20 min roboty z wykorzystaniem śrubokręta, suszarki do włosów i karty kredytowej.
P.S. w tej cenie są w stanie w razie uszkodzenia LCD wymienić całość na zamiennik (ok 100zł).
@melba znaczy na pewno ma to sens estetyczny, całość jest lepiej spasowana i tak dalej, bez klejenia tego rzeczy byłyby nieznacznie grubsze. Jednak, jak się spojrzy na ipady to nie wygląda to tak tragicznie. Ogólnie nie każdy digitizer kosztuje 30 złoty, są i droższe. Tak samo jak i wyświetlacze są też drogie, dlatego na przykład czasem wymiana szybki kosztuje tyle co wyświetlacz, ale ja stosuje taką zasadę w przypadku telefonów, które będę
@definitelynotme: wg. mnie klejenie digitizerów niedługo się skończy. Czy robiłeś na przykład S8 / S9?

Najprawdopodobniej w S10 fingerprint będzie pod ekranem i to będzie gwoździem do trumny takich napraw poprzez nową technologię. Będzie trzeba kupować od razu cały panel OLED z ramką itd. za pół ceny telefonu (w detalu).
@kabelodneta: robiłem, nie tak dobrze, jak najlepsi w tym fachu, którzy nie zostawiają żadnego śladu, że było cokolwiek ruszane. Uwierz mi, że i z tym sobie poradzą chińczycy. Ogólnie być może się mylę, ale digitzer to więszości przypadków określenie błędne co do rzeczy o której ty myślisz. Mianowicie jest to dotyk z szybką a większość aktualnych telefonów ma dotyk już na wyświetlaczu, oprócz Sony chyba z topki.
@definitelynotme szczerze to kojarzę tylko sklejanie szybki i ekranu w core prime, w pozostałych przypadkach zawsze miałem już złożony ekran :D

Faktycznie nie wiedziałem już o tym. Czyli po prostu odklejają szybę od reszty i zakładają nową?
@Pan_Slon nie mam takiej wiedzy jak Ty ale wydaje mi się, że wszelka ingerencja w złożony panel ekranu w fabryce z fingerprintem pod ekranem może się skończyć jego dalszym nie funkcjonowaniem. Chyba, że chodzi Ci o produkty Apple - faktycznie może to prędko nie nastąpić. ;)
@kabelodneta: ta technologia dopiero raczkuje a uwierz, że na każdy patent mały chińczyk znajdzie swój, podejrzewam, że jak rzucą czytnik linii w ekran, to albo będzie szło go ściągnąć, albo będzie związany jakoś z tasmą albo będzie integralną częścią ekranu jak 3D touch w iphonie
albo będzie integralną częścią ekranu jak 3D touch w iphonie


@definitelynotme: to nie jest integralna czesc ekranu...chinczyk sprzedaje panele bez 3dtouch :) najczesciej sprzedawane panele na allegro sa takiego sortu. 3d touch to warstwa pod panelem, pod podswietleniem
MIrcy,
Mój #smartfon #gsm
#leeco #cool1 mi spadł, szyba pękła. Wszystko działa, ale postanowiłem sobie wymienić szybę. Digitizer już kupiłem. Mam jakieś umiarkowane zdolności manualne i Hot Aira ale brak doświadczenia.

https://youtu.be/cRqSyZk1SOU

Patrząc po instrukcji z powyższego filmu do 6. minuty jestem w stanie wszystko zrobić. Później pojawiają się komplikacje, dlatego #pytaniedoeksperta :

1.Co to za płyn którym on przeciera powierzchnię lcd? Mam właściwie tylko izopropyl.

2. Czy faktycznie przecierając lcd tylko