Wpis z mikrobloga

@Aurok02: wersja chińska telefonu (tylko chińska, jak dostaniesz globalną to nie ma obaw) nie uruchamia się z Globalem na zablokowanym bootloaderze, tudzież jeśli przyjdzie OTA na syfny ROM (9.2.0.2) to w razie instalacji tel się nie odpali po akceptacji. Jeśli tak się stanie, musisz wgrać china przez testpoint (otwieranie telefonu..), odblokować bootloader i wgrać globala/miuipolska/inne albo wysłac tel do micenter żeby ci to odbrickowali. Aby zapobiec aktualizacji, musisz w Aktualizacjach systemu
@Orjon_MIUI Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze dwa pytania,
1. Po czym rozróżnić wersję chińską od globalnej, ktoś z mojej rodziny czeka na ten telefon i wolę dmuchać na zimne, by był z niego zadowolony. Sam mu go poleciłem ( ͡º ͜ʖ͡º) i nie chcę by miał z nim problemy.
2. Czy gdyby to była wersja chińska i przed aktualizacją bym się zorientował, że to jest syfny rom,
@Aurok02: 1. po napisach na pudełku z tyłu i z przodu (wersja Global jest wyraźnie oznaczona i z tyłu jest wszystko po angielsku, więcej info: http://en.miui.com/thread-1827734-1-1.html ) oraz po wersji MIUI w telefonie.
2. poprosić o możliwość mógłbyś, ale czy dałoby się odblokować... musisz sprawdzić. obawiam się że bez wgrania china by się nie obeszło. A na zablokowanym bl china wgrasz tylko w EDL, co wymusza otwarcie telefonu. To już lepiej