Wpis z mikrobloga

Próbował ktoś z was już takich sztuczek:

1. Wpiąć się gitarą w kanał (1) na mikserze.
2. Output mixera dać na wzmacniacz gitarowy.
3. Zebrać gitarę z linii z kanału 1.
4. Mikrofon do głośnika pieca i na drugi kanał (2).

W ten sposób podczas nagrania mielibyśmy sygnał z linii (który się przydaje podczas mixu) i ten przetworzony ze wzmacniacza gitarowego.

Szukam odpowiedniego mixera do tego zadania, który by miał zbalansowane wyjście. Tak wiem, że są D-Boxy, ale nie chce mieć kolejngo grata służącego tylko do jednej rzeczy na biurku, a i tak muszę kupić mixer na conajmniej dwa mikrofony. Zastanawiam się czy da się to zrealizować jakimś mixerem chodzącym po USB.

#gitaraelektryczna #gitarabasowa #gitara #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki
  • 16
@blasted: Odróżnić może nie, ale to jest jak z gotowaniem. Jak zrobisz dobre danie to nikt Ci nie wymieni jakich przypraw użyłeś dokładnie. To moje zdanie i nie mam zamiaru go udowadniać bo to poprostu zależy od wrażliwości.

Mam obecnie m audio m track II i średnio jestem zadowolony, przy większych projektach latencja daje po dupie.


Przy nagrywkach, jak masz odsłuch z interfejsu masz serio odczuwalną latencje?
@ZasilaczKomputerowy: Inaczej. Na mniejszym ustawionym buforze (latencji) projekt laguje i ścina, więc żeby nie ścinał to trzeba ustawić większą latencję. Jak ustawisz 40-50ms to już wtedy nie zagrasz "live". Tzn. jesli nagrywasz na sucho i masz w dupie brzmienie "live" to i tak to nagrasz, a potem sobie przesuniesz troszkę do przodu i tyle. Ale czasami to wkurza.
@ZasilaczKomputerowy: jak wrzucisz sygnał z miksera (bez różnicy balanced nie unbalanced przy czym wzmacniacz i tak chyba obsługuje tylko unbalanced) na preamp wzmacniacza to będzie to nie będzie się zgadzać impedancja i dźwięk będzie inny niż jakbyś podłączył bezpośrednio gitarę, jak ominiesz preamp i wrzucisz sygnał na wejście "line in" wzmacniacza to ominiesz korekcję preampa i też będzie inny dźwięk. Czy lepszy czy gorszy to już inna kwestia, ale nie taki