Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakiś kantor/giełdę/usługę pozwalającą na w miarę zautomatyzowany zakup btc np przelewem? Coś na zasadzie przelewam na dany rachunek daną kwotę, za nią od razu automat zakupuje btc ile może po aktualnym kursie i wysyła je na nasz zewnętrzny, zdefiniowany uprzednio portfel? InPay coś takiego oferował i było to na mirko nawet, ale na chwilę obecną zdaje się jest to wstrzymane.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 12
@Zanael: czy Revolut umożliwia już transfer btc na zewnętrzne, dowolne adresy? Z tego co kiedyś czytałem umożliwiał transfer tylko co najwyżej do innej osoby używającej też revolut.
@pawlo74: Nie chodzi o sam fakt zakupu kartą, tylko o automatyzację procesu idealnie ograniczającą do samego wykonania przelewu/płatności jakimś kanałem z naszej strony, natomiast sam zakup dokonywałby się po aktualnym kursie zaraz po zaksięgowaniu środków u nich i od razu po tym btc leciałyby na konto. Takie coś właśnie kiedyś było możliwe w InPay, wymagany był wcześniejszy kontakt z supportem by jedynie potwierdzić nasz numer rachunku dla takiego typu przelewu jednorazowo.
@astra2k: ok rozumiem ale nie wiem co stało się z kantorami bitcoinowymi, kiedyś było tego dużo teraz wszystkie te firmy wyprowadziły się za granicę, prawdopodobnie to za sprawą ataku bankierów pod egidą Waszego Mateusza. Nic nie poradzisz, spodziewam się większych nacisków w miarę wzrostu ceny. Musisz się do tego przyzwyczaić, po halwingu możliwy jest nawet całkowity zakaz.
@Arrival: brzmi super! Planujecie też użycie jakiegoś procesora płatności pozwalającego poza przelewami też na wpłaty typu żabka/poczta? Zawsze to dodatkowy plus z pominięcia banków. Btw: będzie konieczność zweryfikowania się powyżej jakiejś kupowanej kwoty?
@astra2k: Jeśli chodzi o weryfikację to kancelaria prawna, która nas obsługuje bada jakie limity możemy zastosować. Na pewno gdzieś się pojawi, takie czasy. Nie jest to dla nas przyjemny wymóg bo weryfikacja = zwiększone koszty działalności, ale chcąc wszystko robić legalnie i nie znikać z kraju jak niektórzy to nie ma wyjścia :(.

Na razie mamy spięte banki i karty zarówno bezpośrednio jak i szybkie przelewy, a pracujemy nad tym, żeby