Wpis z mikrobloga

Po pierwszym sezonie mieliśmy zakończenie z Tylerem, który miał w #!$%@? broni i byłem przekonany, że to będzie główny wątek 2 sezonu, ale mam wrażenie, że ze względu na #metoo twórcy zmienili scenariusz, żeby głównym tematem był gwałt nie na jednej Hannie tylko na innych, czego dowodem jest 12 odcinek i zeznania wielu osób, które mówią o tym tragicznym incydencie. 3 sezon jest raczej pewny i jak przy 2 mocno się bałem czy nie będzie zwyczajnie nudny tak o 3 się nie martwię bo scenarzyści pokazali, że można znacząco odejść od książki, na której bazował pierwszy sezon.
Mało jest seriali, a zwłaszcza tak długich, że jestem w stanie obejrzeć go w 3 dni, ale przyczyną tego jest chyba nie sam scenariusz, aktorstwo czy realizacja tylko poczucie więzi z bohaterami i odbieranie tego na podstawie własnych doświadczeń z czasów szkolnych.
Myślę, że od czasów Skins nie było takiego ważnego serialu dla młodzieży, który by poruszał ciężkie tematy.
#13reasonswhy #seriale #netflix
  • 5
@kwmaster: Dobrze napisane. Uważam, że do paradoksalnie jest serial bardziej dla dorosłych którym może pomóc zrozumieć/przypomnieć jak to jest być nastolatkiem i to, że problemy które dla dorosłych są idiotyczne i małostkowe dla nastolatków grają dużą rolę