Wpis z mikrobloga

Na jaką partię zamierzasz zagłosować w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?

#ankieta #pytanie #polska #polityka #4konserwy #neuropa #pis #bojowkadonaldatuska #kukiz #sld #psl #korwin #razem #nowoczesna #ruchnarodowy #biedron #wybory

Jak wyżej.

  • PiS 8.1% (16)
  • PO 14.1% (28)
  • SLD 6.1% (12)
  • Kukiz'15 7.6% (15)
  • PSL 1.5% (3)
  • Nowoczesna 1.5% (3)
  • Wolność 39.9% (79)
  • Razem 12.6% (25)
  • Ruch Narodowy 2.5% (5)
  • Biedroń + Nowacka 6.1% (12)

Oddanych głosów: 198

  • 23
#4konserwy C-C-Combo.


@terion: Dla mnie najważniejszy jest realpolitik i pragmatyzm(również w kwestiach gospodarczych) niż jakakolwiek ideologia.

Ale jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe(kościół,rodzina,patriotyzm) to zdecydowanie mi bliżej do #4konserwy niż #neuropa taki już jestem :D

Mimo wszystko bardzo lubię dyskutować z każdym człowiekiem niezależnie czy jest lewicowy,centrowy czy prawicowy :)
Dla mnie najważniejszy jest realpolitik i pragmatyzm(również w kwestiach gospodarczych) niż jakakolwiek ideologia.


@Kielek96:
Kukiz i realpolitik oraz pragmatyzm? Myślałem że emocje i przesądy.
A międzynarodowo na jakim teraz jesteś etapie? Jedwabny szlak? Trojmorze? Bo pewnie Trumpa wychwalałem że najlepszy sojusznik, o powstaniu powiedział, nie co ta lewacka Europa, ale już przestałeś?
@terion: Ja nie napisałem że głosuje na Pawła Kukiza,tylko być może na posła który obecnie jest w partii Kukiz 15,mówiłem że głosuje na człowieka a nie na partię :) Poza tym jeszcze nie podjąłem decyzji

A międzynarodowo na jakim teraz jesteś etapie? Jedwabny szlak? Trojmorze? Bo pewnie Trumpa wychwalałem że najlepszy sojusznik, o powstaniu powiedział, nie co ta lewacka Europa, ale już przestałeś?


Nie ma czegoś takiego jak lewacka czy prawacka
Ja nie napisałem że głosuje na Pawła Kukiza,tylko być może na posła który obecnie jest w partii Kukiz


@Kielek96: Czyli w obecnym systemie wyborczym niestety na pana Kukiza.
A zdradzisz na kogo?

Trójmorze w teorii pięknie wygląda,ale to bardziej ideologia niż realpolitik,bo siłą rzeczy te państwa będą szły z tymi silnymi(Francja,Niemcy) bo im się to bardziej opłaca.


@Kielek96:
Spory zwrot akcji w takim razie.
Bo do tej pory narracja turbo-prawicy
@terion:

A zdradzisz na kogo?


Jak już mówiłem,sam jeszcze nie wiem na kogo zagłosuje,za wcześnie na to ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiesz ja lubię śmieszkować na wykopie,ale do polityki podchodzę bardzo poważnie wiec takie przedwczesne deklaracje byłby bardzo niepoważne z mojej strony,zapytaj mnie za rok.

W sierpniu powiem na kogo będę głosował w wyborach samorządowych :)

Spory zwrot akcji w takim razie.

Bo do tej pory narracja
bo jak sobie upatrzysz konkretnego człowieka i jest on dajmy na to siódmy na liście swojej partii, to i tak ten głos nic mu nie da.


@llllllll: Da. Kandydaci wchodzą w kolejności liczby głosów. Z tym że większość ludzi głosuje na górę listy, więc wchodzi jedynka, a reszta po kolei lub nieco przypadkowo. (Bywa jednak, że wchodzi popularny kandydat ze środka listy).

W Polsce mamy system, w którym głosuje się na