Wpis z mikrobloga

Muszę o tym napisać, bo #!$%@?łem się znowu. Z uwagi, że biedronkę mam praktycznie najbliżej to czasem robię tam zakupy. Ostatnio jednak ich praktyki #!$%@?ły mnie niemiłosiernie. Otóż trik polega na tym, że nie wstawiają najwyższych cen produktów jakie są na półkach. Na moim przykładzie wyglądało to tak, że była półka z produktami typu orzechy, słonecznik. Ogólnie około 10 różnych produktów. Po tym było jednak tylko ~6 cenówek, każda z ceną 2.99. Widzę jednak że są tam orzechy włoskie, nerkowca, więc zdziwiła mnie zbyt niska cena. Idę do czytnika cen i jeb - 7.49. Gdybym nie znał cen orzechów to pewnie kupiłbym je ze świadomością, że zapłacę 2,99 za opakowanie. Kolejna identyczna sytuacja przy kasie: jakieś konserwy rybne typu "filet pstrąga w sosie" - 3 rodzaje konserw (różne sosy/ryby), 2 ceny: 3.99 za sztukę. Oczywiście na kasie okazuje się, że nie 3.99 a 5.99. Przy następnej wizycie w biedrze zacząłem oglądać dokładnie ceny. Takie sytuacje, ze na półce w cholerę podobnych do siebie produktów i za każdym razem brak najwyższej ceny. Podają tylko cenówki najtańszych produktów, a o najdroższych zapominają.
Sytuacja w Biedronce w Radlinie.
W gratisie dorzucam foto z Biedry w Niedobczycach (2 km dalej) - po spalonym Lidlu, myślę, że powinni się ogarnąć z tymi wyjściami. Jakbym był na wózku to jak do #!$%@? nędzy mam sforsować taką paletę?

#ewakuacjaboners #afera #oszukujo #biedronka #januszebiznesu #gorzkiezale
chomik3 - Muszę o tym napisać, bo #!$%@?łem się znowu. Z uwagi, że biedronkę mam prak...

źródło: comment_OO5pvCQjF6309NVVWXHw70LkyYsCwXXn.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chomik3: @00100110: @wielki-elektronik: "przedsiębiorcy mają obowiązek dokładnego oznaczenia produktu wystawionego na sprzedaż. Wiąże się z nim również określenie jego ceny. Nieprzestrzeganie niniejszego przepisu może skończyć się dla przedsiębiorcy karą o wysokości do 1.500 zł (art. 137 Kodeksu wykroczeń). Co więcej, jeśli uporczywie uchyla się on od niniejszego obowiązku, możliwe jest nałożenie kary przez Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej wynoszącej nawet 5.000 EUR"
  • Odpowiedz
@chomik3: brak cen to kwestia mobilizacji przez kierownika, jeśli ludzie się nie skarżą to wszystko gra. Ogólnie to zauważam częstą wymianę pracownic. Na dłuższą metę to żadna tam nie pracuje dłużej niż pół roku więc w sumie ciągle trwa nauczanie nowych co wkur**a szczególnie przy kasie.
  • Odpowiedz