Wpis z mikrobloga

Tak nasze państwo wspiera przedsiębiorców. Kij, ze ten pesel maja w innych bazach, kwitek trzeba złożyć, bo jak nie, to od jutra nie masz firmy. Strona cidg oczywiście leży. Nikt praktycznie o tym idiotycznym obowiązku wcześniej nie słyszał, ja dowiedziałem się wczoraj. Ciekawe ile firm od jutra zniknie i nawet nie będzie o tym wiedzieć. #polska #dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo
saj - Tak nasze państwo wspiera przedsiębiorców. Kij, ze ten pesel maja w innych baza...

źródło: comment_msLBOjFU3RbK26mS0XmYYapfglVYyqib.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
A nie, jak od kilku dni, to luz, kupa czasu. Jakos ministerstwo, które ma kontakt do wszystkich przedsiębiorców jak był obowiązek wysyłania jpk czy jakieś inne cuda mogło wysłać w tej sprawie maila.
  • Odpowiedz
przecież trąbią o tym od conajmniej kilku dni


@Lipathor: Przydałoby się o tym nie trąbić tylko wysłać pisma informacyjne do osób które nie podały swojego numeru PESEL. No ale najważniejsze dla tej władzy jest to że lewaków dupa boli itp itd
  • Odpowiedz
@saj: obowiązek umieszczenia PESELu w ewidencji obowiązuje od 2 lat ( art. 61 ustawy), więc przedsiębiorcy powinni już dawno o tym wiedzieć, w końcu są profesjonalistami.
  • Odpowiedz
@saj: niewiele, bo obowiązek dotyczy tylko działalności założonych przed 2011 rokiem i to takich, w których w ostatnich 8 latach nikt nie dokonywał jakichkolwiek zmian i de facto nie działał.
  • Odpowiedz
@saj: bo CEIDG zostało uzupełnione o PESELe np. z GUS, US, Ministerstwa Finansów, więc wystarczyło że płaciłeś np. podatek dochodowy i Twój PESEL się przewinął przez bazy danych i jest w CEIDG. Dlatego dotyczy to głównie firm, które były uśpione przez ostatnich prawie 10 lat. Zresztą wystarczyło, ze nawet zmieniałeś PKD, czy cokolwiek z tym wpisem robiłeś.
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: na szczescie - jak sie okazuje aktualizowalem adres korespondencyjny. Ale gdybym tego nie robil - mialbym dzis dodatkowe, zupelnie nieplanowane zajecie w postaci stania w kolejce w urzedzie :/
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: zajmuję sie raczej zarabianiem kasy. Kontakt z urzedem nie powinien mi byc do niczego potrzebny (i staram się go unikać). Place podatki, więc jak chcą sobie przepisywać numerki z jednej bazy do drugiej, niech to robią sami (i tak za moją kase) a mi dadzą swiety spokoj.
  • Odpowiedz