Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie rozpacz wszystkich różowych po jakimś zakazie WHO albo innego gówna, które nakazałoby wycofanie kosmetyków do makijażu a wraz z tym aktualizajcje do telefonów komórkowych, które zniosłyby opcję fake'upu. Przecież te oszustki popadłyby w marazm czy inną agonię.
#przegryw #rozowepaski #logikarozowychpaskow #tinder #makijaz #makeup #niebieskiepaski
  • 22
Wyobraźcie sobie rozpacz wszystkich różowych

Większość moich znajomych się nie maluje na co dzień


@przegryw90: przeczysz sam sobie..skoro sie nie maluja albo robia to rzadko, to raczej by nie rozpaczaly :P
@przegryw90 nie rozumiem bólu dupska o makijaż XD co jest zlego w tym że laska chce wyglądać lepiej? Kobiety mają cieńsza skórę od mężczyzn, przez to częściej mają sińce pod oczami na przykład. Ja mam pół życia trądzik którego nie tak łatwo wyleczyć, czemu nie mogę poczuć się choć trochę lepiej zakrywając przebarwienia. Nie mówię o karyńskim nakładaniu na siebie tapety ale umiarkowany makijaż jest ok :)
@kaarp myślę że nie spełni się ten mokry sen przegrywow bo laski lubią makijaz po prostu :) Nie każdy jest niezdrowy dla skóry, owszem, zapychanie sobie skóry podkładami z tona silikonów nie służy skórze ale np lekkie podkłady mineralne już są o wiele lepsze
@bluberr: Właśnie nie tylko lubią, ale też potrzebują go i tu nie chodzi o to, że potrzebują go dlatego, że są brzydkie tylko to siedzi w ich psychice, w wieku 13 lat zakładają warstwę make upu, a potem tworzą sobie fałszywy obraz siebie, który będzie im towarzyszył przez resztę życia.
@kaarp o kurde dobrze wiedzieć xD jakieś badania na ten temat czytałeś czy cos? Do makijażu można podchodzić na różne sposoby, jak do sztuki, sposobu aby zakryć niedoskonałości albo poczuć przynależność do pewnej grupy. Ale bez przesady, dla większości to jest narzędzie, nie tworzy ono żadnego fałszywego obrazu XD
@bluberr: Można, ale z jakiegoś powodu wiele kobiet wstydzi się pójść do sklepu bez "poczucia przynależności do pewnej grupy". Dodatkowo zwróć uwagę na fakt, że tylko jedna płeć stosuje powszechnie ten zabieg. Makijaż to nie sztuka, makijaż to wyścig zbrojeń, a kobiety to ofiary przemysłu próżności, który zarabia miliardy na wmawianiu młodym dziewczynom, że żaden facet się za nimi nie obejrzy jeżeli nie będą miały ładnie pomalowanych paznokci, albo dobrze podkreślonych
@lepapa eh, kolejny XD ja na przykład nie widzę problemu żeby faceci też sobie zakrywali przebarwienia i pryszcze korektorami, jeśli ma to sprawić że będą się czuli lepiej sami ze soba.
Co jest złego w tym że chcemy poprawić swój wizerunek? Nie mamy wpływu na to z jaką twarzą się rodzimy, jeśli mozemy w nieinwazyjny sposób poczuć się atealcyjniejsi to co to za problem? Nikt nikogo nie oszukuje bo makijaż mimo wszystko
@bluberr: Ale faceci nie chcą sobie zakrywać przebarwień i pryszczy bo im się tego nie wpaja za młodu. A to jest złego w tym, że chcecie poczuć się atrakcyjniejsze, że to jest takie pompowanie wymagań wobec koleżanek. W tym momencie każda dziewczyna musi używać make upu bo inne używają i jeżeli ona tego nie zrobi to jest na przegranej pozycji. To tak jakby faceci chodzili na szczudłach i nagle okaże się,