Wpis z mikrobloga

@mescal555 300 000 opiekunek z Europy wschodniej ,duża część z Polski opiekuje się chorymi Niemcami w ich domach.Jezeli by ich zabrakło to Niemcy miały by problem z zapewnieniem tym osobą opieki .
  • Odpowiedz
@ty_wuju 2038 lekarzy z Polski pracuje w Niemczech
Liczy się że koszt wykształcenia lekarza w Niemczech to 200 000 euro.
Czyli już Niemcy zaoszczędzili 407.600.000 euro

Zapomina się że Niemcy są też uzależnieni też od innych np od Polski
  • Odpowiedz
@mescal555:

Korzyść jest obopólna. Zazwyczaj półprawdę uprawia druga strona, która formułuje zdania w stylu: "unia nam dała". Unia nam #!$%@? dała, przynajmniej za darmo. My zyskaliśmy wolny dostęp do wspólnego rynku, oni sobie ten rynek powiększyli o kraj nad Wisłą. Tyle w temacie, elo.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja Nikt sensowny nie neguje, że oni nas coś potrzebują. Ale trzeba mieć pamięć i umiejętności matematyczne kalarepy by twierdzić że my też nie potrzebujemy. Symbioza, obie strony zyskują.
  • Odpowiedz
@mescal555: to już jest #!$%@? wysoki poziom ignorancji i mitomanii. Znaczy jakby je wszystkie #!$%@?ć z kraju to na luzie jakiś Polski milioner stawiałby swoją sieć (kupiłby budynki itp.) ale #!$%@? ceny? Już widzę jak sprowadzano by towar z Portugalii, Włoch czy Francji po kosztach jakie robią to sieciówki... Ja #!$%@? ludzie to jednak pojęcie o życiu mają.
  • Odpowiedz
to już jest #!$%@? wysoki poziom ignorancji i mitomanii. Znaczy jakby je wszystkie #!$%@?ć z kraju to na luzie jakiś Polski milioner stawiałby swoją sieć (kupiłby budynki itp.) ale #!$%@? ceny? Już widzę jak sprowadzano by towar z Portugalii, Włoch czy Francji po kosztach jakie robią to sieciówki... Ja #!$%@? ludzie to jednak pojęcie o życiu mają.


@iAmTS: Jaki towar by sprowadzali? Przecież większość towarów w losowej biedronce jest produkowana
  • Odpowiedz
@ediz4: no, ale np. taki Lidl dużo korzysta na imporcie.

Wiem, że biedra dużo z polski ma. Chcesz powiedziec, że ceny by się nie podniosły po takim banie na wszystkie zagraniczne sieci? Albo po wyjściu z Unii? Że byśmy byli w stanie mieć taką różnorodność produktów w tej samej cenie?

Nie bawmy się w łapanie na kwantyfikatory, nie ma w Polsce jednej zagranicznej sieci i wszystkie nie mają 90% polskich
  • Odpowiedz