Wpis z mikrobloga

Nobla dostaniesz w dziedzinie ekonomi. Za udowodnienie uzależnienia Niemiec od Polski.


@Delgado: Hehe, uzależnienie to to zdecydowanie nie jest, ale handlują z nami na kilkadziesiąt miliardów rocznie i garściami czerpią z dotacji jakie dostajemy. Nikt rozsądny nie #!$%@? takiego interesu.
  • Odpowiedz
@mescal555: XDDDDDDDDDDD

@Paul_Proteus: ale wiesz, że to prawda, nie? Unia nam dała baaaardzo dużo. To my ciągniemy od nich o wiele więcej niż oni od nas. Śmieszą mnie takie argumenty jak twoje. Doedukuj się, a nie bzdury piszesz :)
  • Odpowiedz
@mescal555: Widziałem kiedyś zestawienie w eksporcie, niestety to Polska jest uzależniona od Niemiec.

Remedium to patriotyzm gospodarczy oraz kupowanie mniej niemieckich towarów, a więcej z innych krajów.
  • Odpowiedz
@Azraleus: Jedna z najsilniejszych gospodarek świata jest jak to napisałeś "bardzo uzależniona" od Polski? Jesteś tego pewien? Nie będę Cię wyprowadzał z błędu, bo nie mam czasu obrabiać danych, które pokazałyby Ci jakim absurdem jest to stwierdzenie, ale zastanów się co piszesz. Oczywiście, że Niemcom opłaca się bliska integracja z Polską m.in. ze względu na rynek zbytu, nam tak samo opłaca się integracja z nimi i UE. To działa obopólnie.
  • Odpowiedz
@tylkowielkanocny: 7. miejsce Polski w wymianie handlowej z Niemcami, oraz fakt że większość kapitału wraca do Niemiec wskazuje, że jesteśmy dla nich bardzo ważnym partnerem, ale faktycznie to ja mam sie zastanowić, bo Tobie się nie chce szukać. Zresztą dzięki, że napisałeś. Popatrzyłem na to co publikujesz więc witaj na #czarnolisto
  • Odpowiedz
@Azraleus: Dla Polski Niemcy są 1 partnerem w wymianie handlowej (27% całego polskiego eksportu to Niemcy).

Dla Niemiec Polska to 7 z kolei największy partner handlowy, i naet nie podali ile procent to procent, ale niewiele (pewnie koło 3% ich eksportu).

Sorry, ale twierdzenie, że Niemcy są bardziej uzależnione od nas, niż my od nich to idiotyzm.
  • Odpowiedz