Wpis z mikrobloga

no, ale np. taki Lidl dużo korzysta na imporcie.


@iAmTS: Lidl importuje te wystawki ze sprzętem i to raczej nie z zachodu bo to chińskie wyroby oraz troche spożywki. Spożywkę byś z powodzeniem kupił w Polsce a sprzęt samemu ściągnął ze wschodu.

Nie bawmy się w łapanie na kwantyfikatory, nie ma w Polsce jednej zagranicznej sieci i wszystkie nie mają 90% polskich produktów....

SPOŁEM która się zaopatruje w hurtowniach z Polski? A zagraniczne i owszem nigdy nie mają 100 % produktów z Polski bo ściągają sporo szmelcu z chin plus czasami jest jakiś tydzień francuski
  • Odpowiedz
@ediz4: to sie zgadzamy :) Możemy co najwyżej poszacować sobie efekty, ale przyznasz, że tweet jest totalnie z dupy. Retoryka, że nie oni bardziej potrzebują nas niż my ich jest głupia. Jeżeli już to jest to relacja obustronnie równie korzystna, ewentualnie lekko przechylona. Autor #!$%@?.
  • Odpowiedz
300 000 opiekunek z Europy wschodniej ,duża część z Polski opiekuje się chorymi Niemcami w ich domach


@spokojnie_to_ja: No i? U nas to robią Ukrainki. Jedyna strata o jakiej można mówić, to na podatkach dla danego państwa i ubezpieczeniach/składkach emerytalnych dla pracowników. Będąc w UE większość Polek pracuje legalnie. U nas większość Ukrainek pracuje na czarno i muszą kombinować z wjazdami i wyjazdami, bo wizy mają na max pół roku.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: 3 na 4 takie opiekunki w DE przyjęły by bez wahania niemieckie obywatelstwo jeśli by zmienili przepisy i im coś takiego zaproponowali. Poradziliby sobie świetnie wszyscy w razie takich zawirowań politycznych jak Polexit.
  • Odpowiedz