Wpis z mikrobloga

Wracam sobie z #studbaza, spokojna jazda 55km/h bo teren zabudowany. Żółta linia to mój kierunek jazdy, Niebieska pasy, a czerwona to droga pewnej Pani która z gracją i spokojem przespacerowała z dwójką małych dzieci ( jedno w wózku, drugie obok za rękę)
Apel do Pani, oburzonej że jej nie przepuściłem na "dzikim" przejściu, proszę bardziej uważać na takim przechodzeniu w dodatku z dzieciakami. tego uczą w przedszkolu że przechodzimy po pasach. Ja jechałem ostrożnie, ale drugi raz może nie mieć Pani tyle szczęścia, bo chwile po mnie ktoś przeciął tą trasę z dużo większą prędkością !!!
#apel #wyznanie #gownowpis #polskiedrogi #kierowcy #przejsciedlapieszych #samochody #piesi #ostroznie
Pobierz lenovo99 - Wracam sobie z #studbaza, spokojna jazda 55km/h bo teren zabudowany. Żółta...
źródło: comment_6iQPudrWNprDnlrwB65yuF71HZo2Au8f.jpg
  • 35
@lenovo99: a ciebie uczyli w przedszkolu albo chociaż na kursie prawa jazdy jaka jest dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym?

Btw to skrzyżowanie to jakiś ponury żart. Ktoś, kto je projektował nawet nie brał pod uwagę, że ktoś taki, jak pieszy w ogóle istnieje. Nic dziwnego że piesi chodzą tam jak chcą.
@lenovo99: A piesi... cóż, nie ogarniają. Powinno więcej zajęć z prawa drogowego i myślenia drogowego być w szkołach, a i reklamy w radiu i telewizji by nie zaszkodziły. Moim "ulubionym" wkurzającym zachowaniem jest przechodzenie 2 metry od przejścia - co powoduje, że skręcając w prawo skrzyżowaniu zamiast schować się pomiędzy zebrą o drogą z której zjechałem, muszę stać 2 metry przed, wystając na drogę i blokując tych, którzy pojechaliby prosto.
@lenovo99: O, widzisz - już pierwszy się znalazł. Zaraz dowiesz się, że przekroczyłeś o 5km/h, to powinieneś oddać prawko (i nie ważne, że licznikowe 55 to pewnie z 51 na prawdę).

@PonySlaystationn: Co do zakazu wjazdu na lewy pas... wjeżdżać niech wjeżdżają, ważne, żeby zjeżdżali wtedy kiedy powinni :P
@GaiusBaltar: przechodzić przez jezdnię 15 m od przejścia dla pieszych nie można, ale przekraczać prędkość w terenie zabudowanym już tak.

Edit: pieszy łamiąc prawo w ten sposób zrobić krzywdę może co najwyżej tylko sobie, kierowca sobie i wszystkim dookoła a zwłaszcza pieszym.
@Fidelis: 19,39 metra ( ͡° ͜ʖ ͡°), i tak wgl napisałem 55km/h bo po rozpoczęciu hamowania odruchowo spojrzałem na licznik i wydaję się że mogłem mieć te 5 km/h więcej, ale to mogło być tylko takie moje wrażenie
@Fidelis: Wszystko można, trzeba jedynie brać za to odpowiedzialność, i przy tym myśleć. Niech sobie przechodzą przez środek ruchliwej ulicy czy na czerwonym, ale niech to zrobią w sposób nie powodujący zagrożenia dla siebie i innych ani nie utrudniający ruchu. Tak samo niech sobie jedzie 55 w zabudowanym, ale niech zachowa czujność, dostosuje prędkość do warunków, i liczy się z ewentualnym mandatem, jeśli ktoś mu za to taki wystawi.

Masa przepisów
czyli tak jak myślałem - jeśli kierowca łamie prawo i stanowi zagrożenie to ok, jeśli pieszy to nie ok.


@Fidelis: Powiedz mi proszę, w jaki sposób wywnioskowałeś to z mojej wypowiedzi, bo o ile mówimy w tym samym języku, poniższe zdania mają zupełnie inne znaczenie, niż Twoja interpretacja:

Niech sobie przechodzą przez środek ruchliwej ulicy czy na czerwonym, ale niech to zrobią w sposób nie powodujący zagrożenia dla siebie i innych
@Dzyszla: Tak długo, jak poprawnie sygnalizujesz, używasz lusterek, wracasz na swój pas po wyprzedzaniu, i nie przecinasz 3 pasów na 50 metrów przez przegapionym zjazdem (przemknął mi taki przed maską dzisiaj) to nikt Ci złego słowa nie powinien mówić. Nie należę do tych, którzy mają ból dupy, że muszę zwolnić bo ktoś przede mną faktycznie wyprzedza (o ile nie robi tego przy różnicy 2km/h, bo to jest sabotaż). Jak dla kogoś
@GaiusBaltar:

w dobrych warunkach bezpiecznie jest jechać nieco szybciej, i są sytuacje, kiedy znak zabudowanego jest postawiony "z dupy" w środku lasu tylko dla tego, że za 5 lat tam może będzie osiedle.


Tam przejście jest z dupy, a właściwie cała organizacja tego skrzyzowania, dlatego piesi nie korzystają z przejścia dla pieszych tylko idą na przełaj.
Teraz dostrzegasz analogię?


@lenovo99:
Pobierz Fidelis - @GaiusBaltar: 
 w dobrych warunkach bezpiecznie jest jechać nieco szybciej,...
źródło: comment_QitWPK7x9S4k9sPY6WIWMzpTWyOH82Q1.jpg