Wpis z mikrobloga

#uk #studbaza #emigracja #southampton #glasgow #loughborough #lancaster Cześć, od października wybieram się na magisterkę full time, czy ktoś powie mi czy da się znaleźć parttime pracę w zawodzie (szeroko rozumiane business analysis)? Stanęło właśnie na wyborze miasta. Jak wygląda tu w ogole rynek pracy bo przeglądając oferty zdecydowanie lwia część to full time a ja raczej więcej niż te 20h/tydzien wolnego nie będę miał
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cactooos: Lancaster (studiowalem 4 lata a zylem lacznie osiem lat w tym miescie) ma porzadna szkole biznesu (chwalili sie ze sa w pierwszej 10 na swiecie w jakis specyficznych rankingach) i jest przyjemnym malym miasteczkiem do mieszkania, duzo chinczykow placacych ciezkie pieniadze za te studia (mieszkalem z jednym postgraduate przez rok) ale to male miasto, studenci pracuja glownie w studenckich pracach w trakcie roku, branzowych szukaja w trakcie przerw wakacyjnych
  • Odpowiedz
  • 0
@kaktusak lancaster jest za 15k i nie dostałem jeszcze oferty, a Manchester ma za bardzo nacisk na programowanie bardziej nasz modelling niż konsulting więc nawet nie aplikowałem, strathclyde business też jest bardzo wysoko w rankingach (10k) i loughborough (12,5k) i myślę że będzie łatwiej o pracę w większym Glasgow choć to tylko moje przypuszczenia stąd próbuje się dowiedzieć ze źródła
  • Odpowiedz
@kaktusak: update dostałem oferte z lancaster i mam rozmowe odnosnie stypendium na czesne, w zależności od jego wysokości być może będę to rozpatrywał, powiesz mi coś więcej jak z mieszkaniem i co rozumiesz poprzez te pracę studencką ile za h? z loughborough już mi uznaniowo obniżyli do 10k ale nie wyobrażam siebie w mieście 60k mieszkańców ;o
  • Odpowiedz
Jak nie lubisz malych miast to Lancaster JEST male:), pewnie z 50k ma dodatkowo obok jest Morecambe (dodatkowe kilkadziesiat k) wiec pewnie razem maja te 100k z wsiami ale to mimo wszystko male miasto, urokliwe ale do wiekszego miast to trzeba juz jechac do Liverpool/Manchester (1h jak dobrze pojdzie po autostradzie). Studenckie prace to rozne bary/sklepy na campusie/miescie itp chodz to raczej undergraduate, na engineering niektorzy studenci masters pomagali w laboratoriach/wykladach itp
  • Odpowiedz